Uživateli WordPressu bývá tento problém často označován jako tzv. Bílá Smrt, Bílá obrazovka smrti (White Screen of Death). Webová stránka se zkrátka nenačítá ve frontendu (není dostupná pro návštěvníky) ani v backendu (nelze se ani přihlásit do administrace) a jediné, co se zobrazuje je bílá stránka. Níže jsem sepsal stručný postup pro vyřešení problému Bílá smrt ve WordPressu.
Problém: WordPress zobrazuje prázdnou bílou stránku
Při pokusu otevřít frontend vaší webové stránky, která běží na WordPressu, se zobrazí pouze bílá stránka. Nelze otevřít ani přihlašovací stránka www.neco.cz/wp-admin – tato stránka se zobrazí také pouze jako bílá.
- Zkontrolujte připojení k internetu, zda funguje. Ujistěte se, že ostatní webové stránky (např. ihned.cz) se v pořádku načítají.
- Vyzkoušejte jiný internetový prohlížeč. Doporučuju otestovat 3 prohlížeči (např. Chrome, Firefox, Opera, Safari).
- Připojte se na FTP webové stránky a přejmenujte složku s pluginem, který jste nedávno aktualizovali.
Přejmenujte složky pluginů na FTP
Pokud si nepamatujete, které pluginy jste nedávno aktualizovali, doporučuji přejmenovat všechny složky s nainstalovanými pluginy.
Složky s pluginy na FTP přejmenujte např. způsobem: namísto contactform7 přejmenujte složku na backupcontactform7.
Přejmenováním složek pluginů dojde k tomu, že vaše wordpress stránka nenajde cestu k těmto pluginům a při zobrazení stránky nerozeběhne jejich kód (nenačte je/nezobrazí se).
Zkuste webovou stránku opět otevřít (ve frontendu) a pokud se načte, můžete si být jistí, že se jednalo o chybu Bílá Smrt ve WordPressu. Stránka nebude 100%, protože neběží pluginy, ale to nyní opravíme.
Pokud stránka stále nefunguje ani se nelze přihlásit do administrace (wp-admin), pak doporučuji rozeběhnout zálohovanou verzi webu. Pokud jste web nikdy nezálohovali, doporučuji kontaktovat podporu na vašem hostingu a zeptat se, zda vytváří zálohy.
Jaký plugin způsoboval bílou smrt ve WordPressu?
Nyní zbývá zjistit, jaký plugin způsoboval problémy. Jeden po jednom přepište na FTP názvy tak, jak byly původní a otestujte, ve které chvíli se stránka přestane zobrazovat – tak zjistíte, který plugin je problémový.
Zkuste jej aktualizovat, zjistěte, zda je kompatibilní s vaší aktuální verzí WordPressu. Pokud nedokážete přijít na to, proč způsobuje problémy, plán B je prostě ho odinstalovat a používat nějaký substitut.
Martin Rosulek je digitální nomád, který spojil podnikání na internetu s cestováním. Začínal jako backpacker a první velké zkušenosti nasbíral při ročním pobytu v Austrálii, odkud cestoval do Jihovýchodní Asie. V Kanadě strávil rok na Working Holiday a následovala několikaměsíční cesta do Centrální a Jižní Ameriky. Od té doby pracuje na dálku, nezávisle cestuje, investuje, přednáší a konzultuje. Životní přístup minimalismu, budování finanční svobody a vnitřního klidu je pro Martina esencí života.