Digitální nomádi spojili práci na dálku a cestování v nový životní styl

  • Cestování
  • Práce na dálku
  • Investování
  • Vybavení
  • Podcast
  • Blog
  • Press
  • Kontakt
ČLENSKÁ SEKCE

Bitcoin zažívá nejlepší časy v roce 2021. Investovat anebo raději ne?

by Martin Rosulek / Úterý, 19 září 2017 / Published in Investice
  • POŠLI NA MESSENGER
  • SDÍLEJ NA FACEBOOKU
  • TWEETNI TO
  • POŠLI NA EMAIL
  • SDÍLEJ NA FACEBOOKU
  • TWEETNI TO
  • Google+
  • LinkedIn
  • Ulož si do Pocketu
  • WhatsApp
  • POŠLI NA GMAIL
  • Evernote
  • POŠLI NA MESSENGER

Na začátku roku 2021 má opět kryptoměna Bitcoin (BTC) velkou pozornost. Cena Bitcoinu totiž vyrostla na konci roku 2020 na téměř 30 tisíc dolarů a lednu 2021 pokračuje výše. Bitcoin dosáhl na historické maximum a už překonal cenu 40 tisíc dolarů. Mnozí tak uvažují, zda je správný čas koupit Bitcoin anebo je už moc drahý a raději počkat na korekci. Vzpomeňme na rok 2016, kdy cena Bitcoinu strmým růstem dosáhla 1000 dolarů, v září roku 2017 už byla cena 4 tisíce dolarů za 1 BTC. A na konci roku 2017 byla cena téměř 20 tisíc dolarů. Následující rok dochází k obrovské korekci. V roce 2017 se začalo mluvit o bublině kryptoměn, která praskla. Korekce celého kryptoměnového trhu trvala celý rok 2018 a rok 2019. Bitcoin se postupnými kroky dostal v roce 2020 na nejnižší cenu 3 tisíce dolarů. Téměř nikdo mu nevěřil. A odtud směřoval na hranici 10 tisíc dolarů. A to byl teprve začátek…

Aktualizace: Leden 2021, cena Bitcoinu začátkem roku dosáhla přes 40 tisíc dolarů. Je to historické cenové maximum. Přestože jsem tento článek napsal už v roce 2017, mnoho obsahu je stále aktuální. Na konci článku pak najdete ty nejčerstvější informace k cenovým změnám kryptoměny Bitcoin. Obsah zachovávám, abyste získali kontext psychiky investora a cenové deformace v mysli “člověka”.

Jak a kde koupit kryptoměny a bitcoin?

Pro nákup Bitcoinu a dalších kryptoměn doporučuju burzu Binance. Nízké poplatky, férové kurzy a velmi likvidní. Binance považují investoři v kryptoměnách za nejlepší burzu. Registrujte se přes speciální kód, kterým ušetříte 10% na poplatcích.

nákup bitcoinu

Investování do Bitcoinu

Obsah

  1. Investování do Bitcoinu
  2. Co je kryptoměna
  3. Decentralizace
  4. Jak a kde koupit Bitcoin
    1. Bezpečné uložení Bitcoinu
  5. Kde obchodovat bitcoin?
    1. CoinMate burza umožní nákup s CZK
    2. Binance, Kraken, Bittrex a další burzy
  6. Kurz Bitcoinu a jeho vývoj
    1. Technická analýza kurzu kryptoměn
    2. Hodnotové investování v kryptoměnách
  7. Bitcoin bankomaty
  8. Bitcoin má stále větší využití
    1. Kde hledat informace o kryptoměnách a bitcoinu?
  9. Má cenu teď koupit bitcoin? Půjde jeho cena nahoru nebo dolů?
    1. Bitcoin dosáhl 4000 USD a nyní klesá – vyplatí se investovat?
  10. Cena Bitcoinu přes 40 tisíc dolarů

V souvislosti s velkou volatilitou ceny Bitcoinu, velkémý nárůsty a propady bych rád tématu věnoval pár odstavců a přiblížil můj vlastní pohled na kryptoměny a konkrétně krypotměnu Bitcoin.

Mluví se o bitcoin bublině, celé bublině všech kryptoměn, ale zároveň o obrovské revoluci, kterou nastolila technologie blockchain a budoucnost peněz by měla být už jen digitální a decentralizovaná. Pro nás, digitální nomády, představují kryptoměny digitální majetek, který nám pomáhá rozšiřovat svobodu.

Mnozí se pustili do spekulací Bitcoinu či dalších kryptoměn (Ethereum, Litecoin, Dash, Monero, Ripple, IOTA a dalších). Především nováčky bych rád upozornil, že kryptoměny jsou velmi volatilní a jejich hodnoty skáčou v rámci jednoho dne někdy i o stovky dolarů nahoru dolů.

Co je kryptoměna

Kryptoměna je typ digitální měny, která funguje na principu P2P sítě a decentralizace. Bitcoin (BTC) je aktuálně nejznámější a nejrozšířenější kryptoměnou.

Video vám vysvětlí, jak že to vlastně celé funguje. Základem kryptoměn je jejich funkčnost, a to na decentralizované bázi. Neexistuje zde jedna centrální autorita, tak jako u normálních penězích (označovaných jako fiat peníze, tedy CZK, USD, EUR, atp.) to je centrální banka, např. FED, Evropská centrální banka či ČNB. Centrální banky se kdykoli mohou rozhodnout, že vytisknou peníze a prostě ty papírky vydají. Dobře víme, že toto není dobré řešení, přesto nás politici a lobby neustále tahá do této propasti.

Decentralizace

Hlavní unikátnost Bitcoinu (a řady dalších kryptoměn) je jejich princip decentralizace. V praxi to znamená, že jeho získávání a distribuce je navržena tak, aby ji nemohl autor ani jiný jednotlivec ovlivňovat (zajišťuje tzv. blockchain). Neexistuje zde žádný centrální bod, který by měnu řídil a ovládal. To je totiž dnešní problém FEDu, ECB, ČNB a dalších institucí (rozhodnou se, že natisknou peníze, tak je natisknou a pustí do oběhu).

Digitální majetek patří mezi Teorii vlajek (tzv. Flag Theory, doporučuji pro digitální nomády přečíst). Jedná se o posledně přidanou sedmou vlajku. Cílem vlajkové teorie je umožnit jednotlivci větší svobody. S naším strategickým přístupem jsme schopni nastavit své občanství, cestovní pasy a víza, bankovní účty, danění, výdaje, měnovou konverzi a další faktory tak, abychom využili všech výhod, které nám různé státy nabízí.

Nejsme přece strom, abychom celý život zůstávali na jednom místě (rozumějme v jedné zemi). O strategickém přístupu k životu a podnikání píšu v knize Digitální nomád.

Jak a kde koupit Bitcoin

Nejsnazší a nejrychlejší způsob je nákup bitcoinu. Vyberete si platformu – burzu, přes kterou budete nakupovat, vytvoříte si účet, pošlete peníze a bitcoin nakoupíte za stanovený kurz CZK/EUR/USD.

Tip: Zkuste burzu CoinMate, kde dobijete CZK z české banky bez poplatku a koupíte Bitcoin s dobrým kurzem. Navíc vše v českém prostředí.

Bezpečné uložení Bitcoinu

Bitcoiny musíte mít také někde uložené (jako např. peníze máte uložené v bance). Služeb, metod a způsobů existuje nespočet. Já funguji na peněžence Blockchain.com. zde mám však uložených jen drobek BTC, abych si mohl koupit např. kafe za BTC. Jedná se o online peněženku. Pokud nemáte privátní klíče k svým bitcoinům, pak na burze ani v peněžence nejsou BTC uloženy bezpečně a hrozí jejich vykradení (už se tak stolo, viz případ Mt.Gox).

Ještě bezpečnější varianta uchovávání Bitcoinů je pomocí hardwarových peněženek a pokud investujete více jak 10 tisíc korun, určitě bych to doporučil. Já funguji na hardwarové peněžence Trezor a mohu jen doporučit.

Kde obchodovat bitcoin?

Bitcoin je měna, takže to můžeme připodobnit obchodování na Forexu. Výběr platformy, tedy burzy je důležitý nejen kvůli poplatkům (ano, ty samozřejmě hrají roli), ale především považuji za důležitou důvěryhodnost a stabilitu platformy.

CoinMate burza umožní nákup s CZK

Já jsem začal na burze CoinMate.io. Velmi jednoduchá a pro začínající obchodníky perfektní, protože máte rychlá tlačítka na nákup a prodej a zadání případné hodnoty, na které chcete prodávat nebo kupovat. Žádné složité prostředí a vše v češtině.

Skvělé je, že nemusíte řešit převodní kurzy CZK na EUR nebo USD – na zahraniční burzy totiž musíte dobíjet eura nebo dolary. Coinmate dobijete s českými korunami, převod je na českou banku, CoinMate je totiž český projekt. Převod z FIO banky je do 2 minut, a to i v sobotu a neděli. To je velmi zásadní, protože se nechá při náhlém dumpu či pumpu bitcoinu nastoupit do obchodu téměř okamžitě i o víkendu či svátku.

Po registraci na burzu je třeba provést ověření totožnosti (krátký video rozhovor, kde ukazujete ID kartu na kameru), jedná se o standardní proceduru kvůli praní špinavých peněz.

Binance, Kraken, Bittrex a další burzy

Během těch několika let jsem prozkoumal řadu platforem jako je Kraken, Bittrex, Poloniex, Bitfinex, Bitstamp. Tyto burzy mají o trochu výhodnější kurzy, prostředí je více pokročilejší a podporují více kryptoměn, nejen bitcoin. Lze obchodovat i z mobilního telefonu (Android i iOS aplikace). To zní skvěle, ale důležité je si připomenout, že byste v obchodování měli mít konkrétní strategii, jinak s největší pravděpodobností dlouho nevydržíte (tedy váš účet v kladných číslech nevydrží).

Celý rok 2020 a dnes nadále používám výhradně burzu Binance, kterou hodnotím jako nejlepší kryptoměnovou burzu. Je vhodná i pro začátečníky. Přestože na první pohled může vypadat pro úplné začátečníky prostředí složité, orientace vám zabere několik minut. Těch pár anglických pojmů si přeložíte. Burza Binance totiž nabízí nejlepší kurzy, mnoho altcoinů, velkou likviditu, férové kurzy, minimální poplatky a je stabilní (jedna z těch burz, u kterých se příliš nebojím hacknutí, vykradení).

Registrujte se na Binance přes speciální kód, kterým ušetříte 10% na poplatcích.

bitcoin kurz 2021 burza binance

Kurz Bitcoinu a jeho vývoj

Na webu BitcoinCharts najdete aktivitu na jednotlivých obchodním platformách pro kryptoměny, nejen bitcoin, ale také např. Ethereum, Litecoin, Monero, Dash, Ripple, atd. Všimněte si, že nejaktivnější jsou burzy japonské, čínské (krize v září 2017, kdy vláda vydává regulaci a zákaz provozu burz s kryptoměnami a ICO) a americké.

Lze využít i portál BitcoinWisdom, kde po rozkliku konkrétní platformy vidíte pěkné grafy a možnosti pohybu hladiny bitcoinu. Pro obchodování a technické analýzy ale využívejte jiné nástroje (viz níže).

Na obchodních platformách, burzách, kde bitcoin obchodujete, najdete velmi často základní grafy. Pokud chcete ale proniknout hlouběji, doporučuji využít další služby. Já osobně mám rád TradingView. Najdete tam všechno, co potřebujete. Můžete si navíc kreslet vlastní křivky a číst analýzy druhých investorů a spekulantů.

V praxi není nutné obchodovat bitcoiny po jednotkách. Můžete koupit, prodat, obchodovat jen část bitcoinu. Investice (spekulace) tedy není omezena na minimální vklad ekvivalentu 1 BTC.

Technická analýza kurzu kryptoměn

S obrovským růstem bitcoinu v roce 2017 značná část lidí začíná spekulovat a obchodovat s BTC na denní bázi. Chci jen upozornit, že stát se odborníkem na technickou analýzu není otázka týdnů ani měsíců. Technická analýza vsází na timing, tedy správné načasování vstupu do obchodu a výstupu z obchodu. Když vzpomeneme na investiční pilíře Benjamina Grahama, Warrena Buffetta, pak dlouhodobě nelze porážet trh pomocí timingu.

Ani lidé to nedokáží, ani stroje. Samozřejmě někteří už programují a nasazují scripty a roboty na obchodování s kryptoměnami, abychom se vyhnuli emočním rozhodnutím (emoce jsou prý největším nepřítelem investora). Já osobně sdílím názor, že ani to nám nepomůže. Totiž, že dlouhodobě nedokážeme správně vstupovat a všas vystupovat z obchodů. Dalším negativem takového obchodování je stres (pokud děláme manuálně obchody my i když je za nás dělá robot, protože sledujeme výkyvy hodnot a provedené obchody v administraci) či dokonce zbytečně strávený čas před obrazovkou zíráním na grafy. To skutečně chceme dělat? Nebo jen chcete vydělat peníze?

Paradoxně když si představíme, někoho, kdo investoval do bitcoinu v roce 2016 a bez jediného dalšího obchodu se podívá na svůj účet, hodnota bitcoinu se natolik zvýšila, že vydělal sakra hodně peněz. Investování stylem buy and hold (kup a drž) je rozhodně cesta, kterou razím. A přikláním se k hodnotovému investování.

Hodnotové investování v kryptoměnách

Cílem je snažit se určit hodnotu zvolené kryptoměny, a to především studium White Paperu, technologického pozadí kryptoměny, navazujících služeb, ekosystému a současně průzkumem vývojového týmu (historie projektů, současná aktivita, velikost komunity). Nemyslím, že se dostaneme ke konkrétnímu číslu, však to ani u hodnotového investování u akcií nedokážeme – cílem je ale určit nějaké rozmezí anebo alespoň zda současná cenová hladina je o hodně menší či o hodně větší.

U kryptoměn mě nejvíce zajímá právě technologické pozadí, potenciál byznys změn, kontext se současností, vize do budoucna a vývojový tým. Podívat se můžete na několik mých reportů:

  • Kryptoměna IOTA

Současně sleduji významné mediální zprávy (tj. tzv. sentimentální analýza krypto trhu), které po řadě zkušeností mají potenciál zahýbat s cenou kryptoměny. Krypto-trh je velmi mladý a citlivý na negativní i pozitivní zprávy.

Tato kombinace mi dává signály k nákupu či prodeji. Trh aktuálně nabízí více jak 100 kryptoměn – řada z nich do 5 let zcela zanikne a vzniknou desítky, možná stovky dalších. Tlak je tu obrovský a proto cítím, že pokud se shodneme na dlouhodobé strategii investování buy-hold, pak je nutné důkladně zanalyzovat situaci a určit, zda daná kryptoměna má budoucnost.

Jsem toho názoru, že diverzifikace je v tak dynamickém prostředí jako jsou kryptoměny nutná. Bitcoin není jediný horký kandidát na růst o stovky procent ročně. Lze zajímavě pracovat i se strategií nákupu silných kryptoměn pro hold a část portfolia věnovat na alternativní coiny pro spekulace. Přece jenom změna hodnoty bitcoinu z 4000 USD na 4400 USD je 10%, stejně jako změna hodnoty IOTA z 0,5 USD na 0,55 USD (ale co když IOTA dosáhne na 1 USD nebo dokonce více?).

Bitcoin bankomaty

Dokonce dnes už existují speciální bitcoin bankomaty, tzv. bitcoinmaty. Ty umožňují jak nákup bitcoinu, tak jeho prodej, tedy prodáte svůj bitcoin a vyberete české koruny. V České republice je provozuje společnost WBTCB.

Existují jich více (v Praze, Brně, Plzni, Karlových Varech), ale já mám osobní zkušenost s BTC bankomatem v Praze na Příkopech ve Slovanským domě. Poplatky za výběr nejsou žádné, jen je ovlivněn kurz BTC/CZK.

Stanovený kurz není úplně špatný, ale bitcoinmaty nedoporučuji na nákup ani prodej bitcoinů. Může to být zajímavá alternativa, jak prodat bitcoin a vybrat české koruny. Avšak pokud vás zajímají daňové záležitosti a související, lze to řešit i jinak, resp. lépe. Samozřejmě bitcoinmaty mají omezený denní výběr na jedntlivce.

Dle zkušeností si nechte přibližně 30 minut časoou rezervu, chvilku trvá než dojde k potvrzení transakce, že jste BTC zaslali na požadovanou adresu.

Bitcoin má stále větší využití

Často se setkávám s otázkami typu: “A k čemu jako teď ten bitcoin využiju?”

V žádném případě si ho nemusíte do nekonečna spořit anebo s ním jen obchodovat (spekulace, prodej, nákup). Bitcoin je virtuální měna, jsou to elektronické peníze, takže s nimi můžeme už v řadě obchodů zaplatit. A o to tu jde. Dokud bitcoin nezaujme větší část populace a nebude používán jako platidlo, pak jeho hodnota radikálně nevzroste a nebude stabilní. Jinými slovy, čím více je bitcoin používán, tím více mu lidé věří a jeho hodnota roste. Veškeré monetární systémy jsou založené na důvěře a u bitcoinu tomu není jinak.

S bitcoinem můžete platit např. v kavárně Pararelní Polis v Praze (platby také litecoinem) či Alza zavedla také možnost platby BTC.

Já jsem platbu bitcoinem využil například pro:

  • Express VPN (pro bezpečnost internetového spojení, doporučuji pro práci na dálku)
  • Wedos registrace či prodloužení domény a hostingu webových stránek
  • Koupě stojanu Roots Stand (doporučuji pro všechny, kdo pracují na notebooku déle než 4 hodiny denně, je vhodné nejen pro MacBooky)
  • Práškové jídlo MANA, rychlé a zajímavé řešení stravy nejen pro cestovatele

Kde hledat informace o kryptoměnách a bitcoinu?

Za zlatou čtyřku portálů v oblasti kryptoměn, které doporučuji pravidelně sledovat jsou:

  • Cointelegraph.com
  • CoinDesk.com
  • NewsBTC.com
  • Cryptocoinsnews.com

Má cenu teď koupit bitcoin? Půjde jeho cena nahoru nebo dolů?

Konec roku 2016 byl pro bitcoin skvělý a dostal se z hodnoty 650 USD na hodnotu cca 1000 USD. Celý tento strmý nárůst trval necelých 30 dní. Začátkem roku 2017 došlo k poklesu až někam k hladině 850 USD. Existují názory, že jde o korekci, jiní tvrdí, že bude následovat další vlna poklesu a samozřejmě další budou tvrdit, že cena půjde hodně nahoru.

Pokud někdo šílel, že nekoupil bitcoin za 650 USD a proklínal se, že mu utekla příležitost, myslím, že není dnům konec. Hodnota nám klesla z 1000 USD na 850 USD a možná právě teď je ta správná chvíle pro investici. Nechci tvrdit, že níže to jít nemůže. Nejsem spekulant na cenu. Kryptoměny hrají v mém životě svoji roli a do budoucna budou, myslím, hrát roli nezastupitelnou (viz výše).

Můj tip (není investiční doporučení): Hodnoty bitcoinu kolem 840 – 870 jsou aktuálně ideální k nákupu. Pokud dokážete dlouhodoběji držet, v roce 2017 se myslím dočkáme nových maxim bitcoinu. Predikce jsou, že bitcoin by měl přesáhnout hranici 2000 USD. A to je v uvozovákách potom jedno, jestli koupíte při kurzu 800 USD nebo 850 USD. Hlavní je, rozhodnout se a podle toho jít do akce!

Tento blok jsem zde nechal, protože krásně demonstruje, jak někdo neustále přemýšlí, zda koupit bitcoin o 50 nebo 100 dolarů výše nebo níže. Ale o tom to není, že?

Bitcoin dosáhl 4000 USD a nyní klesá – vyplatí se investovat?

Aktuálně (20. srpna 2017) má Bitcoin hodnotu okolo 4000 USD. Jedná se už o druhý All time high, bitcoin narostl nad 4000 USD, pak klesl a nyní ho máme zpět na vrcholu. Médii lítají emoční zprávy o zavírání čínských burz, jejich přesunu do Japonska, konec investic Číňanů anebo blížící se Segwit2x, štěpení bitcoinu, které může poznamenat nejen cenu BTC, ale i jeho hodnotu.

Slyšeli jsme silná jména, která se vyjadřovali, že bitcoin je bublina (např. Forbes zveřejnil takový článek, či CEO Jamie Dimon z JP Morgan, jedné z největších amerických bank). Připadá mi to spíše jako boj starých dinosaurů s novými. Já osobně kryptoměnám věřím, decentralizace a blockchain podle mě způsobí obrovskou revoluci během 5-10 let. Myslím, že nebude jeden vítěz v kryptoměnách a budeme svědky dospívajícího trhu kryptoměn, ve kterém si ty silnější budou tvořit vlastní ekosystém. USD možná nezanikne během naší generace, ale o to se ani v investici nesnažíme. Chceme jen využít příležitosti zhodnotit peníze. A příležitost tady je! Stejně jako byla v 2016, kdy hodnota poskakovala na 1000 USD za 1 BTC, tak dnes, kdy poskakuje na 4000 USD. Potenciál je tu obrovský, jsou to stovky i tisíce procent u některých kryptoměn. Samozřejmě je tu značná volatilita a rizikovější oblast pro investici snad ani dnes neexistuje (pokud opomenu HYIP).

Se zájemci sdílím mé myšlenky a aktuální tipy pro zhodnocování peněz, přihlásit se můžete na stránce Investování. Nedávno jsem sdílel své pocity ohledně kryptoměny Ethereum, kterému do budoucna velmi věřím (hodnotu přes 500 USD/ 1 ETH uvidíme během 3 let, aktuálně v srpnu 2017 se točíme okolo 150 – 300 USD a v prosinci 2017 na hodnotě 800 USD).

Dnes už to samozřejmě není jen o Bitcoinu. Jsou tu i jiné hvězdy – které vystoupají, ale také padají, tak pozor. Kryptoměna IOTA je však jedna z těch, které osobně věřím pro dlouhodobou investici. Podívat se můžete na kryptoměny, do kterých investuji nejvíce peněz.

Cena Bitcoinu přes 40 tisíc dolarů

bitcoin graf 2021

Na konci roku 2020 začala cena Bitcoinu rapidně stoupat. V lednu 2021 jsme poprvé viděli, kdy BTC vystoupalo přes 40 tisíc dolarů. Následuje menší korekce k 32 tisícům dolarů. Uvidíme, kam půjdeme dál, ale predikce mnohých analytiků a dlouhodobých investorů jsou, že se cena BTC může tento rok (2021) dostat na 140 tisíc dolarů. Osobně si myslím, že ač to může působit velmi šíleně, cena bitcoinu přes 100 tisíc dolarů je skutečně reálná. Nedivil bych se, kdybychom hranici 100 tisíc překonali v roce 2021.

Moje strategie pro Bitcoin je v roce 2021 akumulační.

TIP: Pro nákup Bitcoinu a dalších kryptoměn doporučuju burzu Binance. Nízké poplatky, férové kurzy a velmi likvidní. Binance považují investoři v kryptoměnách za nejlepší burzu. Registrujte se na Binance přes speciální kód, kterým ušetříte 10% na poplatcích.

Martin Rosulek

Martin Rosulek je digitální nomád, který spojil podnikání na internetu s cestováním. Začínal jako backpacker a první velké zkušenosti nasbíral při ročním pobytu v Austrálii, odkud cestoval do Jihovýchodní Asie. V Kanadě strávil rok na Working Holiday a následovala několikaměsíční cesta do Centrální a Jižní Ameriky. Od té doby pracuje na dálku, nezávisle cestuje, investuje, přednáší a konzultuje. Životní přístup minimalismu, budování finanční svobody a vnitřního klidu je pro Martina esencí života.

Aktualizováno 12.1.2021

  • POŠLI NA MESSENGER
  • SDÍLEJ NA FACEBOOKU
  • TWEETNI TO
  • POŠLI NA EMAIL
Tagged under: 2021, bitcoin, btc, budoucnost, decentralizace, digitální nomádi, ethereum, etherium, forex, investice, investování, kryptoměna, kryptoměny, peníze, spekulace, zlato

What you can read next

konspirační teorie bitcoin
4 konspirační teorie o původu i budoucnosti Bitcoinu
investování do P2P půjček
Rozhovor s Lukášem Dudkem o investování do P2P půjček
kryptomena
Kryptoměny, do kterých investuji nejvíce peněz

Martin Rosulek, zakladatel portálu

Cestuji a podnikám na volné noze. Objevuji životní styl digitálního nomádství, zakládám webové projekty, věnuji se affiliate marketingu, SEO a podcastům.

Od roku 2011 cestuji po světě, většinu měsíců trávím v zahraničí, ale vždy se rád vracím do Čech. Strávil jsem rok v Austrálii, Kanadě, řadu měsíců ve Střední a Jižní Americe, Maroku a stále se vracím do Jihovýchodní Asie.

Průvodce pro práci na dálku

Členskou sekci jsem vytvořil pro všechny, kteří chtějí pracovat na dálku. Najdete zde praktické rady a konkrétní postupy, co za práci lze dělat, jak najít prvního platící klienta, jak efektivně pracovat s marketingem a co vše udělat, abyste mohli vydělávat peníze online každý měsíc.

Investování přes Mintos

Na Mintos investuji již 3 roky. Přečtěte si moje zkušenosti v recenzi Mintos platformy.

Nejnovější články na blogu

  • Bilancování roku 2020: Málo jsem cestoval po světě. Hodně jsem cestoval uvnitř sebe

  • jak koronavirus ovlivnil digitální nomádství

    Jak koronavirus ovlivnil digitální nomádství a práci na dálku

  • status quo podnikání jinak

    Jak bořím status QUO a co jsem udělal v podnikání jinak: 21 nejvýznamnějších momentů

  • cestovní pojištění covid19 koronavirus

    Cestovní pojištění a koronavirus Covid-19. Jaké cestovní pojištění vybrat?

  • Proč spouštím nový projekt o sociálních sítích a jaké s ním mám plány?

Digitální investiční deník

Kniha Digitální nomád

Průvodce, jak cestovat po světě a pracovat odkudkoli.

Detail knihy a e-booku

Fotograf portálu

Rubriky

  • Cestování
  • Práce na dálku
  • Investice
  • Myšlenky
  • Recenze knih
  • Inspirace
  • Videa

Sleduj nás na Facebooku

Facebook Pagelike Widget

Práce na dálku z domova

Členská sekce pro práci na dálku

Cestování

  • Afrika
  • Asie
  • Austrálie
  • Evropa
  • Kanada
  • Latinská Amerika

Práce na dálku

  • Multipotenciální jedinci
  • Coworking, kancelář pro nomády
  • Jak vydělat peníze blogem
  • Jak prodávat umění online
  • Jak vydělávat copywritingem
  • Jak si přivydělat během cestování

Investice a myšlenky

  • Kam investovat v roce 2019
  • Recenze P2P investování s 17% p.a.
  • Peníze musí pracovat za mě
  • Kdy a jak investovat do kryptoměn
  • 11+ portálů, kde se vzdělávat
  • Doporučené knihy

Obecné informace

  • Kniha Digitální nomád
  • Členská sekce
  • Newsletter pro digitální nomády
  • Obchodní podmínky
  • Ochrana osobních údajů a Cookies
  • Kontakt

Nejnovější články na blogu

  • Bilancování roku 2020: Málo jsem cestoval po světě. Hodně jsem cestoval uvnitř sebe

  • jak koronavirus ovlivnil digitální nomádství

    Jak koronavirus ovlivnil digitální nomádství a práci na dálku

  • status quo podnikání jinak

    Jak bořím status QUO a co jsem udělal v podnikání jinak: 21 nejvýznamnějších momentů

Martin Rosulek, zakladatel portálu DigitalniNomadstvi.cz

Portál DigitalniNomadstvi.cz jsem založil v touze nadále objevovat životní styl cestovaní a práce na dálku. Digitální nomádství je fenoménem 21. století, avšak má také stinné stránky.

Rád sdílím své zkušenosti, poznatky a myšlenky v oblasti podnikání, copywritingu, SEO, obsahové strategie pro webové portály a současně také inovací, trendů a budoucnosti.

Snažím se o životní přístup minimalismu, sleduji své náklady, pracuji s finančním plánem, investuji, razím myšlenku finanční svobody a pasivního příjmu.

  • GET SOCIAL

© 2011 - 2021. Všechna práva vyhrazena.

TOP

Send this to a friend