Pracovat můžeš odkudkoli...

Návod, jak cestovat po světě a vydělávat peníze!

Kniha Digitální Nomád je průvodce pro všechny, kteří chtějí cestovat a pracovat zároveň. Zjistíš, jaké možnosti práce existují a jak transformovat svůj život tak, aby ses stal taky nomádem.

Krok po kroku, od přípravy před cestou, přes osobní i pracovní komplikace až po udržitelný životný styl nezávislé práce na dálku.

CO NAJDEŠ V KNIZE DIGITÁLNÍ NOMÁD

Jak cestovat po světě a pracovat odkudkoli

JAKÉ JSOU VHODNÉ DESTINACE

Podle čeho si vybrat vhodnou destinaci? Jaká kritéria brát v úvahu a na jaké zdroje se lze spolehnout? Kde je nejlepší začít nomádit?

JAKÉ DOKUMENTY MUSÍŠ MÍT

Co vše potřebuje digitální nomád k dlouhodobému cestování. Co vše si musíš vyřídit ještě před odjezdem a jaké papíry se Ti na cestách hodí.

HLEDÁNÍ PRÁCE NA MÍSTĚ

Jaké jsou možnosti práce v konkrétní destinaci, co všechno můžeš dělat a jak nejsnadněji takové nabídky najít.

KDE SE UBYTOVAT

Kde sehnat ubytování na týden, na měsíc nebo na půl roku? A jak vlastně vyřešit dosavadní bydlení v České republice?

WIFI PŘIPOJENÍ A HACK TIPY

Kde najdeš zaručeně špatné wifi připojení a jak se vypořádat s tím, že jsi offline. A samozřejmě tipy na hacking wifi, když potřebuješ být online.

JAKÉ VYBAVENÍ POTŘEBUJEŠ

Co je dobré mít s sebou a jak se dobře vybavit na pracovní cestu do zahraničí? Bez čeho se neobejdeš a co Ti usnadní práci?

VYTVOŘ SI ONLINE KANCELÁŘ

Kde všude je možné pracovat? Jaké jsou coworkingy? A tipy na užitečné aplikace a software, které výrazně usnadní a zefektivní práci na dálku.

NÁVOD PRO PRÁCI NA DÁLKU

Stovky příkladů, co všechno dělají nomádi za práci na dálku. Návod, Jak tradiční práci přizpůsobit tak, abys ji mohli dělat ze zahraničí?

JAK ŘEŠIT JÍDLO NA CESTÁCH

Jak se stravovat v zahraničí a co očekávat od časté změny jídelníčku? Jak si nastavit režim tak, abych nás tělo netrestalo?

KOMUNIKACE DO ČECH

Jakou zvolit komunikaci do České republiky? V čem pomůže lokální SIM karta a kdy používat skype? A existují i jiná řešení?

"V knize se soustředím na to, jak se Ty můžeš stát digitálním nomádem. Cílem je předat Ti ten nejucelenější zdroj o tom, jak je možné pracovat a cestovat zároveň."

TVOJE CESTA K NOMÁDSTVÍ...

...začíná přímo zde! A navíc s návodem, jak pracovat odkudkoli a začít cestovat jako nomád.

 • 1. Startovací pozice a Tvoje možnosti
 • 2. Jak spojit práci a cestování
 • 3. Jak překonat strach a co Tě vlastně čeká
 • 4. Co vše musíš zařídit tady v České republice?
 • 5. Plánování cesty a podmínky pro nomádění
 • 6. Jak si sbalit práci jen do příručního baťohu?
 • 7. Kde pracovat? Coworking, kavárny nebo jiná místa?
 • 8. Co vše potřebuješ pro online kancelář
 • 9. Smlouvy a právní záležitosti
 • 10. Efektivita, automatizace, delegace
 • 11. Pasivní příjem
 • 12. Networking na cestách
 • 13. Život v zahraničí
 • 14. A mnoho dalšího...

Průvodce Digitální nomád vychází z mých vlastních zkušeností, které jsem získal při nomádění po světě. Předávám Ti do ruky zdroje, díky kterým můžeš urychlit svoji cestu za vysněným životním stylem.

 - Martin Rosulek

 

UKÁZKA Z KNIHY DIGITÁLNÍ NOMÁD

Vytáhl jsem pro Tebe nejlepší zdroje pro začátek Tvé cesty k digitálnímu nomádství. Bez omáčky a keců.

ebook-ipadmini_white_portrait 3

Rozhovory s českými digitálními nomády

Skutečné příběhy českých nomádů o tom, jak začínali a jaké výzvy mají dnes před sebou

Rozhovory s českými digitálními nomády Ti dají inspiraci i praktické rady. Nahlédneš do životů těch, kteří uzpůsobili svoji práci, aby mohli svobodněji cestovat. Někteří museli dát výpověď z práce, jiní začali podnikat už při škole. Přečteš si, jak si individuální podnikatelé budují vlastní značku i jak freelanceři komunikují s klienty.

Každý z digitálních nomádů má jiný příběh. Jedno mají ale společné. Každá věta je stoprocentně autentická. Už žádné výmluvy, že česká koruna je slabá měna, musíme se učit anglicky, žádat všude o víza a máme byrokratickou veřejnou správu.

Jde to! A jsou nás desítky a možná už stovky, kteří pravidelně nomádí po světě. Někteří se vrací do Čech častěji, jiní mají v oblibě jednosměrné letenky.

K úspěchu a spokojenosti vede více cest. Jeden způsob může fungovat jednomu, ale druhému nikoli. Proto přináším Rozhovory s českými digitálními nomády.

Dostaneš enormní inijekci inspirace, která Ti dá energii udělat změnu ve svým životě. Uvidíš, že cestovat a pracovat na dálku prostě jde. A jde to různými způsoby!

E-BOOK DIGITÁLNÍ NOMÁD S BONUSY

Při nespokojenosti 30 denní garance vrácení peněz.

E-book DIGITÁLNÍ NOMÁD

 

E-book Digitální nomád (339 stran)

Rozhovory s digitálními nomády (45 stran)

Cena:    299   199 Kč

NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY A ODPOVĚDI

Pokud někdo směřuje k digitálnímu nomádství a chce se odpoutat od práce, která ho svazuje s konkrétním místem, chce cestovat a spojit vydělávání peněz s cestování, pak jsem přesvědčen, že kniha Digitální nomád těmto čtenářům poskytne ty nejlepší informace.

Kniha je o spojení práce a cestování. Pokud chcete pouze cestovat, pravděpodobně najdete výstižnější příručky, které se zabývají iteneriáři a jsou průvodcem zajímavých míst. E-book Digitální nomád nabízí průvodce, jak se stát digitálním nomádem, jak se připravit na nomádskou cestu, jaké možnosti práce máte, jak využít vlastní potenciál, atd.

Knihu píšu z vlastní zkušenosti. Cestuji od roku 2011 a v lednu 2017 jsem podával své osmé daňové přiznání v řadě. Cestování a práci na dálku jsem spojil v životní styl a rád sdílím vše, co dobrého i zlého jsem na této cestě prožil.

Digitální nomádství není o IT ani počítačích. Ano, určitou počítačová gramotnost se vyžaduje a může vám na cestě pomoci. Ale spojení práce a cestování už dávno není jen pro programátory, markeťáky a copywritery. Pokud si pokládáte tuto otázku, kniha je rozhodně pro vás, rozšíří vám obzor, získáte širší perspektivu, odpoutáte se od tunelovitého vidění a kromě inspirace získáte i celou řadu praktických příkladů, jak se vydat na cestu nomádství s minimálními PC znalostmi.

E-book Ti dojde automaticky na zadanou e-mailovou adresu v okamžiku spárování platby. Aktuálně je možná jen platba bankovním převodem (kvůli EET řeším opět zprovoznění plateb platební kartou). Nejrychlejší doručení je tak, pokud převádíte peníze z FIO banky, spárování by mělo dojít během 1 pracovního dne. V případě ostatních bank probíhá spárování do 2 pracovních dnů.

Ano, pokud preferujete tištěnou podobu knihu, je možné knihu Digitální Nomád koupit také v tištěné formě. Protože aktuálně cestuji v Jižní Americe, zasílání organizuji přes blízké v ČR, proto mě prosím kontaktujte a domluvíme spolu odeslání.

Zcela upřímně, záleží, co hledáš. Kniha na více jak 300 stránkách sumarizuje to nejpodstatnější, co považuji, aby digitální nomád věděl. Rozsahem se nemůže rovnat blogu DigitalniNomadstvi.cz (zde najdeš přes 200 článků o cestování a práci na dálku) a na YouTube kanálu najdeš kromě cestovatelských a lifestyle videí i záznamy z některých mých přednášek.

Kniha však není opisem blogu ani výtahem z přednášek. Samozřejmě se obsah částečně překrývá, ale v knize se zaměřuji na to, abys měl po přečtení dostatek energie (motivace a inspirace) a prostředků (informací) k tomu, abys mohl vstoupit na dráhu digitálního nomádství. Je to praktická příručka, která Ti ukáže nejednu cestu, jak můžeš cestovat a zároveň pracovat.

Samozřejmě znát recept neznamená ještě umět vařit. Projít si vlastním bojem a transformací budeš muset sám. Aby byla Tvoje transformace co nejméně bolestivá, co nejkratší a Ty jsi došel ke své spokojenosti a úspěchu co nejrychleji, právě proto jsem sepsal knihu Digitální nomád.

V knize najdeš řadu myšlenek i nástrojů, které jsem doposud nikde nepublikoval.

Chci být naprosto transparentní, a proto každému nabízím možnost garance vrácení peněz do 30 dnů v případě nespokojenosti. Pokud se Ti kniha nebude líbit a nenajdeš v ní hodnotu, ve kterou jsi po přečtení této stránky věřil, pak mi jednoduše napiš a já Ti vrátím peníze bez zbytečných otázek.

AUTOR: MARTIN ROSULEK

Digitální nomád celým srdcem

Cestování a podnikání jsem spojil v experiment životního stylu digitálních nomádů. První velkou jízdou byl pro mě odjezd do Austrálie v roce 2011. Následovala Jihovýchodní Asie a od té doby jsem na cestách. Dokončil studia v ČR a ihned se vydal do světa. Své podnikání jsem uzpůsobil pro práci na dálku.

Začal jsem jako freelancer a dnes transformuji ideje a nápady v efektivní online projekty.

Rok jsem strávil také v Kanadě, procestoval jsem Thajsko, Kambodžu, Vietnam, Laos, sedm států ve Střední Americe, Kolumbii a Ekvádor a samozřejmě řadu evropských zemí. Strávil jsem 2 měsíce v Maroku, kde jsem si zamiloval místní coworking, zabydlel se na čas v Thajsku a na Bali v Indonésii. Na začátku roku 2017 jsem odletěl opět do Jižní Ameriky, kde chci strávit další měsíce cestováním a prací na dálku - tuhle kombinaci prostě miluju.

Co říkají ostatní

o knize Digitální nomád i kurzech

Peter Chodelkachodelka.sk
Martin v e-booku krásně vysvětluje, že digitální nomádství není jen o práci a vydělávání peněz. Je to především o vystoupení ze zaběhnutého systému a naplnění životních tužeb. Protože sám nomádím už pátým rokem, musím s Martinem na 100% souhlasit. Tento praktický e-book vám pomůže nahlédnout do života digitálních nomádů a zjistíte, že stát se nomádem není tak těžké, jak to na první pohled může vypadat. Pokud se chystáte na svoji první nomádskou cestu, tento e-book prostě potřebujete.
Honza Šarata
Kniha se mi opravdu líbila, velmi jsem ocenil spoustu cestovatelských zkušeností a tipů (fake zpáteční letenka, 2 pasy,...) Spoustu věcí by mě ani nenapadlo řešit a vyřizovat, takže jsem rád, že mám tuto knihu, kterou beru jako takovej mustr, co všechno mít či nemít. V neposlední řadě mě i inspirovala k tomu, naučit se něco nového. Jelikož jsi v knize několikrát zmínil WordPress, tak jsem se rozhodl, že se mu podívám na zoubek, i když jsem se mu dlouhou dobu bránil.
Hana Šormová
Na Martinův web o digitálním nomádstvím jsem narazila krátce po pracovní výpovědi. Jeho životní styl a možnost pracovat na dálku mě tak nadchnul, že jsem se sama rozhodla vydat do těchto vod. Proto jsem nadšeně uvítala knihu Digitální nomád, kde je přehledně popsáno, na co vše myslet při práci na cestách. Čím, jak a kde se můžete živit. Nabyté znalosti jsem zužitkovala hned několikrát - na cestách i ve svém podnikání.
Marta Štolfová
Musím veľmi oceniť, že nám Martin všetkým poskytol spätnú väzbu na naše konkrétne prípady – podnikanie i nápady do budúcna. Kurz som si veľmi užila aj vďaka uvoľnenej a inšpirujúcej atmosfére. V priebehu aj po skončení kurzu bolo dostatok priestoru na ďalšie otázky i odpovede. Veľmi odporúčam, ak potrebujete nakopnúť alebo len stráviť čas v príjemnej atmosfére fajn ľudí.
David Dresler
Téma multipotencialismu mě dost zajímá a docela se v této filozofii vidím. Ne náhodou mi ji odkryl právě Martin svým legendárním článkem o multipotencialismu. Nebyla tedy jiná volba, než kurz ihned navštívit, jakmile ho Martin vypsal. Myslím si, že si přijdou na své všichni, jak my „připravení“, tak i naprostí laici, kteří nevědí o tématu nic. Největší přidanou hodnotou kurzu je jeho neformální pojetí v prostředí útulné kavárny, které zajistí daleko větší otevřenost a prostor pro velmi plodný a aktivní networking. Rozhodně doporučuji, Martin to má skvěle připravené a promyšlené a dostanete od něj spoustu cenných tipů a rad, jak ten svůj multipotenciál zvládnout.
Tomáš Machart
Super kurz pro začínající nomády i jiné cestovatele. Dostanete spousty praktických tipů, které vám velmi pomohou na cestách…Martin je super, vládla pohodová atmosféra.
Bára Darmová
Na kurze sa určite dozviete mnoho praktických informácií. Rozhodne odporúčam!

Zadej svoji e-mailovou adresu a já Ti odešlu první kapitolu z knihy Digitální nomád.
Po přečtení se rozhodneš, zda si knihu pořídit, či nikoli.

[convertkit form=4989024]

5

NAVŠTÍVENÝCH KONTINENTŮ

912+

DNÍ NA CESTÁCH

3648+

ODPRACOVANÝCH HODIN NA DÁLKU

851

SNĚDENÝCH JABLEK
TOP
Sdílejte tento článek