Digitální nomádství na cestě do Kanady
Cesta do Kanady znamenala, že jsem musel přeorganizovat svůj styl podnikání, a to především právní služby online, které provozujeme s advokátem z Prahy. Nespornou výhodou bylo, že už při stávajícím stavu jsme pracovali de facto online – já z Děčína a advokátní kancelář z Prahy. Párkrát už jsem si vyzkoušel nomádskej styl třeba při cestách do Brna, ale cesta do Kanady znamená dočista jiný rozměr.
Pár tipů pro všechny, kteří se chtějí vydat na cestu digitálního nomádství nebo třeba jen jako inspirace 🙂
Tablet pro nomády doporučuju
Diginomádování rovnou z autobusu Student Agency
Editace článku přímo v Calgary
StudentAgency trochu kecá, wifi je zdarma a aktivní pouze v České republice. Mno to mě nenapadlo, takže než jsem sepsat svůj článěk, už jsem ho nestihl uploadovat v Čechách. Proto přichází až teď. Žádnou další várku emailů jsem už nestihl vyřídit v autobuse. Přišla až odpolední pauza ve Starbucksu. Příchozích 13 emailů jsem už pro jistotu filtroval, třídil a odpovídal skrze notebooku. Vyžadovalo to i analýzu některých eshopů, starbucks je ale fajné místo s pohodlím i pro rozevřený notebook.
Kde není potřeba pracovat na tabletu, tam pracuju na notebooku – za všech okolností nemusíte být in, je lepší být efektivní a vyřídit vše za půl hodinky 🙂
Na letišti v Londýně nebyla zdarma wifi, grrrrr. A tak jsem se diginomádsky dočkal až v Calgary – konečně moderní město se vším všudy. Hned na příletové haly u odbavení volná wifi. A tak při čekání na imigrační jsem ve frontě vyndal tablet a zkontroloval schránku. Důležité emaily jsem odložil, ale např. nacenění některých zakázek jsem ihned odeslal advokátovi, abychom zbytečně nezdržovali celý proces odbavení zákazníka.
Je to neuvěřitelné, ale přesvědčuju se, že tenhle byznys může skutečně fungovat i když je člověk na cestách 🙂 Procesovat klienty při čekání ve frontě na imigrační pracovní povolení je fakt nářez 😀
Martin Rosulek je digitální nomád, který spojil podnikání na internetu s cestováním. Začínal jako backpacker a první velké zkušenosti nasbíral při ročním pobytu v Austrálii, odkud cestoval do Jihovýchodní Asie. V Kanadě strávil rok na Working Holiday a následovala několikaměsíční cesta do Centrální a Jižní Ameriky. Od té doby pracuje na dálku, nezávisle cestuje, investuje, přednáší a konzultuje. Životní přístup minimalismu, budování finanční svobody a vnitřního klidu je pro Martina esencí života.