Digitální nomádi spojili práci na dálku a cestování v nový životní styl

  • Cestování
  • Práce na dálku
  • Investování
  • Podcast
  • Blog
  • Kontakt
JAK VYDĚLÁVAT ONLINE

Jaká byla konference Myšlení první ligy – Jelínek, Muhlfeit, Diamond

by Martin Rosulek / Čtvrtek, 16 června 2016 / Published in Práce na dálku
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • Messenger
  • WhatsApp
  • Telegram
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • Messenger
  • WhatsApp
  • Telegram

4. června 2016 jsem navštívil v Praze konferenci Myšlení první ligy. Tři TOP speakři mě velmi zaujali obsahem a protože sebevzdělání je jednou z mých osobních i pracovních priorit, nenechal jsem se dlouho přemlouvat 🙂

Jan Muhlfeit je mi velmi blízký a rád chodím na jeho přednášky a veřejná vystoupení. Po několikaletém působení jako pravá ruka Billa Gatese, kdy byl prezidentem Microsoftu pro Evropu má rozhodně co předat dál. Dnes druhým pomáhá objevovat své silné stránky a pracovat na nich, abychom posouvali společnost a svět významenými kroky vpřed.

Marian Jelínek působí mj. jako kouč Jaromíra Jágra a jeho názory a vyvozování je neuvěřitelné. Během jeho přednášky jsem neskutečně ťukal do iPadu, abych stihl zapsat všechny důležité myšlenky.

Marie Diamond najdete ve filmu či knize The Secret (Tajemství). Zákon přitažlivosti se mnou velmi rezonuje a tato trojce speakrů ve mě vyvolávala pocity, že tohle bude akce, kterou si nesmím nechat ujít.

Konference Myšlení první ligy byla skvělá a níže sdílím několik zajímavých i útržkovitých myšlenek. Celou oficiální fotogalerii najdete zde.

Motivace v době blahobytu – Marian Jelínek

Obsah

  1. Motivace v době blahobytu – Marian Jelínek
    1. Orientace na cíl anebo orientace na činnost
    2. Energie chtění a Energie záměru
    3. Proč chodíme do práce?
    4. Frustrační tolerance klesá s blahobytem
    5. Komfortní zóna
    6. Zóna pohody – Zóna učení – Zóna stresu
    7. Přítomný okamžik a lpění na materialismu
  2. Odemkněte lidský potenciál – Jan Mühlfeit
    1. Kolečko, jak to vlastně funguje uvnitř nás
  3. Odpověď je ve vašem prostředí – Marie Diamonds
  4. Plánujete nebo víte o zajímavé akci?

Marian Jelínek

V minulosti bojoval člověk o přežití. Lovil a sbíral, aby přežil. Hledal příležitosti. Dnes už nepotřebujeme přežít. Mnohem méně hledáme výrazné společenské příležitosti.

Orientace na cíl anebo orientace na činnost

  • Baví tě dávat góly?
  • Baví tě hokej nebo vítězství?
  • Baví tě peníze nebo vydělávání peněz?
  • Baví tě činnost nebo cíl?

Jsou lidé orientovaní na činnost a poté lidé orientovaní na cíl. Pokud je někdo silně orientovaný na cíl, může se stát časem tzv. cílovým feťákem. Ve sportu se to poté odrazí tím, že začíná dopovat. Záleží mu pouze na vítězství, na brankách, ale jakým způsobem k nim dojde, to už neřeší (je přece orientovaný na cíl a ne na činnost/proces).

V práci to znamená “jít přes mrtvoly”. V politice i sportu to pak vyvolává korupci.

A co čteme v inzerátech práce? Musíte mít přece tah na branku, dotahovat věci dokonce, mít vizi a jít k cíli…

Jak k tomu přistupuje společnost? Mno posouvá nás sama a učí nás orientaci na cíl namísto na činnost. Pokud dáš tři góly, dostaneš zmrzlinu. Pokud přineseš jedničku, dostaneš 50 Kč…

Energie chtění a Energie záměru

  • Energie chtění pracuje s racionální složkou (racio). Sama o sobě vede pouze ke snění. Je neplodná.
  • Energie záměru je energie srdce.

Jste více racionální anebo emoční?

Děláte věci z rozumu nebo protože je tak prostě cítíte?

Pokud jsme silně racionální jedinci, pak se v extrémním případě můžeme dostat až do existenciálního vakua.

Existenciální vakuum nastává ve chvíli, kdy si uvědomím, proč tady vlastně jsem a proč dělám, to co zrovna dělám. Doposud jsem dělal všechno z racionálních důvodů – chodil do práce, abych měl peníze a mohl kde bydlet a co jíst, chodím do posilovny, abych měl svaly, to mi zlepší sebevědomí, atd. To jsou všechno racionální důvody, ale nemá to nic společného s tím, co cítím uvnitř, že chci dělat, protože to mám rád.

Etika – jde o nastavení záměru a energie chtění.

Proč chodíme do práce?

Chodíme do práce, kvůli tomu, že potřebujeme peníze?

Kde máme orientaci – je to cíl nebo činnost?

Pokud Anička miluje Pepíka kvůli tomu, že je Pepa bohatý a všechno platí, pak je často Anička odsouzená společností. Miluje jeho prachy a nemiluje vlastně samotnýho Pepu.

Ale metaforický Pepík je pro mnohé Čechy “práce”. Chodíme do práce s přístupem jako miluje Anička Pepíka. Chodíme do práce proto, abychom měli peníze. A to společnost neodsuzuje….zvláštní….

Frustrační tolerance klesá s blahobytem

Dnes už nedokážeme žít v činžovních více-generačních domech. Mladá generace se raději odstěhuje a bydlí sama. Máme dnes na to peníze a možnosti. To je “blahobyt”. Naše tolerance toho, že bychom žili “dohromady” s rodičema klesá. Lidé v Evropě už nechtějí žít ve vícegeneračních domech.

Komfortní zóna

Výstup z komfortní zóny je nutný a nezbytný k tomu, abychom se naučili něco nového. Jako malí jsme se báli jezdit na kole, nebylo to pro nás přirozené. Nebylo pro nás přirozené ani plavat. Museli jsme překonat strach a řadu dalších překážek proto, abychom se jednak naučili jezdit na kole, plavat a jednat aby nás to začalo bavit.

Malé dítě si neřekne samo od sebe, jéééé mě baví lézt po skalách, tati nauč mě lézt na skály. Nejprve to musíme zkusit, nejprve to musíme trochu zažít a poté jsme schopni posoudit, zda nás to baví.

Pokud se chceme seberealizovat, musíme pravidelně vystupovat ze své komfortní zóny.

Dnes je paradoxně považovaný vystoupení z komfortu (blahobytu) za hrdinství.

Zóna pohody – Zóna učení – Zóna stresu

Vezměme si příklad obézního chlapce, váží 90 kg, válí se na gauči a je v zóně pohodlí. Životním stylem raději zůstane doma na gauči než aby šel sportovat. Nechce vystoupit ze zóny komfortu. Jeho váha stoupá. Nikdo ho nedokáže donutit. Je přece dospělý. Nepotřebuje chodit do práce pěšky, jezdí autem. Nepotřebuje sportovat, zahraje si na playstationu fifu nebo si dá s kamarády pivko v hospodě. Ve chvíli, kdy už má 110 kg, tak jeho zóna pohodlí se rozšíří natolik, že vytlačí zónu učení. Pokud tento kluk jde na procházku, už už je to nezdravé pro jeho klouby. Dostává se do zóny stresu. Zóna učení už pro něj neexistuje.

Proto, abychom zachovali zónu učení je potřeba neustále překračovat komfortní hranici a dostávat se ze zóny pohodlí do zóny učení. V jakémkoli věku a jakýchkoli podmínkách.

Starší lidé se nechtějí učit nové věci. Starého psa přece novým kouskům nenaučíš. Zůstávají v zóně pohodlí. A čím déle v ní zůstanou, tím obtížněji budou ochotni se učit další a další činnosti. Nepřizpůsobují se novým technologiím a změnám v životě. “Už jsou na to staří”. To proto, že odbourali zcela zónu učení a cokoli co není v jejich zóně pohodlí pro ně znamená zónu stresu.

Výstup z komfortní zóny je podmínkou pro evoluci.

Rybářům nevadí, že jdou chytat ryby ve 4 ráno. Jsou orientovaní na činnost. Ne na cíl, že přivezou 4 ryby. Pravidelně tlačí na hranice komfortní zóny a nezůstávají v pohodlí.

Přítomný okamžik a lpění na materialismu

Život existuje pouze v přítomném okamžiku. Jedině v přítomném okamžiku jsme schopni výmat pohyb, běh událostí, změnu. Věci kolem nás se mění.

Pokud si toto uvědomíme, už nebudeme lpět tolik na věcech. Přijmeme, že se svět mění a věc sama o sobě nemůže ze své podstaty tento “pohyb, sled událostí, změnu” ustát.

Shit happens. Na čem ale záleží je to, jak na tuhle situaci budeme reagovat.

Profesionální sportovci jedou 60% času pro fyzický trénink a 40% času pro psychický (vizualizaci, atd.).

Odemkněte lidský potenciál – Jan Mühlfeit

Jan Muhlfeit

Be more of who you are (heslo Microsoftu) – Buď víc sám sebou

Lidé se nemění. Ty jako leader je nemáš za úkol změnit, ale vytáhnout z nich to nejlepší.

Fakta motivují. Příběh inspiruje.

Víte, že žraloci sežerou pouze 10 lidí za 1 rok? A víte, že umře za 1 rok celkem 250 lidí na to, že jim spadnul kokos na hlavu? A o čem píšou média? Co jsou fakta a co je příběh?

Kolečko, jak to vlastně funguje uvnitř nás

Pokud se dlouhodobě věnuješ slabinám, ztrácíš sebedůvěru. Proto je důležité se věnovat nejsilnějším stránkách, tomu, co umíš.

Myšlení – Dělání – Výsledky – Sebedůvěra – Myšlení – …

Záleží na tom, kam dohlédne naše mysl. Ne na tom, na jaké pozici jsme skončili, kde zrovna pracujeme,…

Člověk dokáže přemýšlet 3x rychleji než je schopen vyjádřit jazykem.

Jak se navrátit do přítomného okamžiku? Jak více cítit přítomnost? Skvělé cvičení je se na chvíli zastavit a začít myslet na prsty u nohou. Zkuste si zapohybovat ukazováčkem na noze. A teď malíčkem. Zkuste s ním pohnout. Pravděpodobně to nepůjde, ale to vůbec nevadí. V tu vteřinu jste zřejmě taky dost dobře zapoměnli na své problémy a snažili jste se pohnout prstama u nohy. Tohle je přítomnost! Když neřešíš minulost a budoucnost, ale orientuješ se na to, co je teď.

Inspirace – pochází z “in” “spirit”. Je tu emoční pouto v mozku. Inspirace, poslání, smysl.

K úspěchu vede více cest. Z Mount Everestu se dá slézt dolů po více cestách.

Jedinou konstantou a jistotou je změna. Mercedes dává 60% nákladů do softwaru. To je automobilka, ale dnešní automobily už nejsou ty, co dřív. Mercedes je dnes softwarová firma. A nejen Mercedes…

Steve Jobs a Apple to není firma. To je náboženství. Taková loajalita!!! Nejsilnější značku vybuduješ na tom, že vytvoříš emoční pouto.

Neuroelasticita – obor, který prožívá významné objevy za poslední roky. Mozkové buňky a synapse (spojení mezi nimi) vzniká v každém věku. Lze se učit neustále. Tréninkem zdokonalujeme své schopnosti. Jedna jediná buňka je schopná vytvořit 15 tisíc synapsí (propojení).

Odpověď je ve vašem prostředí – Marie Diamonds

Marie Diamond

Think big (mysli ve velkém). Začni ale prvním krokem.

Nejdřív začni u sebe. Změň sebe a změníš svět.

Co nás ovlivňuje:

  • 33% duchovní energie – karma, osud, atd…
  • 33% energie těla a mysli – co děláš se svým talentem, jak přemýšlíš a co s tím děláš
  • 33% tvoje prostředí 

Location is everything. Na prostředí sakra záleží.

Každý z nás má ve svém domě či bytě místo, které má hodně rád a zároveň i místo, které rád příliš nemá (třeba i jen to, které neradi uklízíte).

Jaký je smysl mého života? To nevadí, když to v tuto chvíli nevíme. Abychom to nalezli, je dobré začít tím, že vyjádříme vděčnost. Začni svůj den tím, že vyjádříš vděčnost, že tady můžeš být. Přestaň si stěžovat, že brzy vstáváš, že musíš do práce. Buď vděčný za to, že můžeš prožít další den a třeba i za to, že se můžeš těšit na víkend.

Naše mysl potřebuje dvě věci – energii a obrázky.

Feng shui – moje prostředí musí myslet na moje vlastní cíle za mě 🙂

Všechno, co vidíš, je tvoje realita. Proto tak záleží na tom, co je kolem tebe. Proto tak záleží na tom, v jakém prostředí žiješ a s kým se scházíš.

Co vidíte za symbol? Skvělý příklad toho, že jedna věc může mít více vyjádření…

:(:

Plánujete nebo víte o zajímavé akci?

Dejte mi vědět o zajímavých akcích v České republice i zahraničí, které se týkají osobního rozvoje, online světa, trendů, technologií či investování. Rád dorazím a budu o nich dál informovat 🙂

Martin Rosulek

Martin Rosulek je digitální nomád, který spojil podnikání na internetu s cestováním. Začínal jako backpacker a první velké zkušenosti nasbíral při ročním pobytu v Austrálii, odkud cestoval do Jihovýchodní Asie. V Kanadě strávil rok na Working Holiday a následovala několikaměsíční cesta do Centrální a Jižní Ameriky. Od té doby pracuje na dálku, nezávisle cestuje, investuje, přednáší a konzultuje. Životní přístup minimalismu, budování finanční svobody a vnitřního klidu je pro Martina esencí života.

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • Messenger
  • WhatsApp
  • Telegram
Tagged under: komfortní zóna, konference, materialismus, vzdělání

What you can read next

jak vydělat peníze přes internet 2023
Jak vydělat peníze na internetu v roce 2023. Osobní zkušenosti.
Které podcasty o podnikání, osobním rozvoji a životním stylu doporučuji?
Digitální nomádi

Martin Rosulek, zakladatel portálu

Cestuji a podnikám na volné noze. Objevuji životní styl digitálního nomádství, zakládám webové projekty, věnuji se affiliate marketingu, SEO a podcastům.

Od roku 2011 cestuji po světě, většinu měsíců trávím v zahraničí, ale vždy se rád vracím do Čech. Strávil jsem rok v Austrálii, Kanadě, řadu měsíců ve Střední a Jižní Americe, Maroku a stále se vracím do Jihovýchodní Asie.

Průvodce pro práci na dálku

Členskou sekci jsem vytvořil pro všechny, kteří chtějí pracovat na dálku. Najdete zde praktické rady a konkrétní postupy, co za práci lze dělat, jak najít prvního platící klienta, jak efektivně pracovat s marketingem a co vše udělat, abyste mohli vydělávat peníze online každý měsíc.

Nejnovější články na blogu

  • práce v Japonsku

    Práce v Japonsku

  • working holiday v Japonsku

    Working Holiday v Japonsku

  • chaincamp bitcoin konference 2022

    Report a myšlenky z Chaincampu 2022: BTC konference uprostřed medvědího trhu

  • nomadfest bansko 2022

    Bansko NomadFest: Setkání digitálních nomádů v Bulharsku

  • Cashflow Summer 2022: Biohacking otevírá dveře do budoucnosti

Kniha Digitální nomád

Průvodce, jak cestovat po světě a pracovat odkudkoli.

Detail knihy a e-booku

Rubriky

  • Cestování
  • Práce na dálku
  • Investice
  • Myšlenky
  • Recenze knih
  • Inspirace
  • Videa

Sleduj nás na Facebooku

Facebook Pagelike Widget

Práce na dálku z domova

Členská sekce pro práci na dálku

Práce na dálku

  • Nápady na podnikání
  • Jak vytvořit web ve WordPressu
  • Multipotenciální jedinci
  • Gallup test: Test silných stránek
  • Nejlepší free fotobanky zdarma
  • Cestovní pojištění a koronavirus Covid-19

Jak vydělávat peníze online

  • Jak vydělat peníze na internetu
  • Jak vydělávat peníze na Instagramu
  • Jak vydělat peníze na YouTube
  • Jak uspět na sociální síti TikTok
  • Jak vydělat peníze blogem
  • Jak vytvořit e-shop zdarma

Investice a myšlenky

  • Ekonomická krize Covid-19
  • Do čeho investovat peníze?
  • Jak získat pasivní příjem
  • Investovat do Bitcoinu anebo ne?
  • Investování do nemovitostí
  • Recenze P2P investování s 17% p.a.

Obecné informace

  • Kdo je Martin Rosulek
  • Newsletter zdarma
  • Kniha Digitální nomád
  • Obchodní podmínky
  • Ochrana osobních údajů
  • Kontakt

Nejnovější články na blogu

  • práce v Japonsku

    Práce v Japonsku

  • working holiday v Japonsku

    Working Holiday v Japonsku

  • chaincamp bitcoin konference 2022

    Report a myšlenky z Chaincampu 2022: BTC konference uprostřed medvědího trhu

Martin Rosulek, zakladatel portálu DigitalniNomadstvi.cz

Portál DigitalniNomadstvi.cz jsem založil v touze objevovat životní styl cestovaní a práce na dálku. Digitální nomádství je fenoménem 21. století, avšak má také negativní stránky.

Rád sdílím své zkušenosti, poznatky a myšlenky v oblasti podnikání, copywritingu, SEO, obsahové strategie pro webové portály, sociálních sítí, inovací a budoucích trendů.

Snažím se o životní přístup minimalismu, pracuji s finančním plánem, investuji, razím myšlenku finanční svobody a pasivního příjmu.

  • GET SOCIAL

© 2011 - 2023. Všechna práva vyhrazena.

TOP
Práce na dálku

Jaká byla konference Myšlení první ligy - Jelínek, Muhlfeit, Diamond

10 min
Share via
  • WhatsApp
  • Telegram
Souhlas s cookies
Abychom poskytli co nejlepší služby, používáme k ukládání a/nebo přístupu k informacím o zařízení soubory cookies. Souhlas s těmito cookies nám umožní zpracovávat údaje, jako je chování při procházení nebo jedinečná ID na tomto webu. Nesouhlas nebo odvolání souhlasu může nepříznivě ovlivnit určité vlastnosti a funkce.
Funkční
Vždy aktivní
Technické uložení nebo přístup je nezbytně nutný pro legitimní účel umožnění použití konkrétní služby, kterou si odběratel nebo uživatel výslovně vyžádal, nebo pouze za účelem provedení přenosu sdělení prostřednictvím sítě elektronických komunikací.
Předvolby
Technické uložení nebo přístup je nezbytný pro legitimní účel ukládání preferencí, které nejsou požadovány odběratelem nebo uživatelem.
Statistiky
Technické uložení nebo přístup, který se používá výhradně pro statistické účely. Technické uložení nebo přístup, který se používá výhradně pro anonymní statistické účely. Bez předvolání, dobrovolného plnění ze strany vašeho Poskytovatele internetových služeb nebo dalších záznamů od třetí strany nelze informace, uložené nebo získané pouze pro tento účel, obvykle použít k vaší identifikaci.
Marketing
Technické uložení nebo přístup je nutný k vytvoření uživatelských profilů za účelem zasílání reklamy nebo sledování uživatele na webových stránkách nebo několika webových stránkách pro podobné marketingové účely.
Spravovat možnosti Manage services Spravovat dodavatele Přečtěte si více o těchto účelech
Zobrazit nastavení
{title} {title} {title}
Sdílejte tento článek