Cestujeme, abychom našli inspirující příběhy

,které nás a vás, jako lidskou bytost, posunou zase o něco dál. Chceme s vámi tyto inspirující příběhy sdílet. Vše natočíme a zveřejníme jako unikátní filmový snímek. Žádný cestopis ani dokumentární film. Žádná životní cesta. Film, který je seskládám z jednotlivých střípků autentických příběhů lidí, které se odehrávají v místech severní, střední a jižní Ameriky.

Už nechceme stále dokola fotografovat nejvyšší mrakodrapy světa, obří podmořské želvy, padající laviny ani jiné divy světa. Po tisícech kilometrech cítíme, že cestování je o něčem jiném než jen vidět krásná a neobyčejná místa. Jedinečných okamžiků je spousta, zážitků nepočitatelně ale bez pochopení životních příběhů místních lidí jsou to jen prázdné střípky.

Cestování není o tom, vidět a fotografovat krásná místa. Bez sdílení autentických příběhů místních jsou jakékoli fotky jen prázdné střípky.

Pochopoli jsme, že cestování je více o spojení a o lidech. Máme rádi přírodu, ale o to víc si vážíme lidí, kteří ji chrání. Když jsem v Asii poprvé usedl na slona, byl to skvělý zážitek. Když si Janča hrála v USA s delfínem v akváriu, byl to pro ní nezapomenutelný pocit. Cestování není o tom, vše si pečlivě vyfotit, natočit na kameru a pak vzpomínat, jaké to byly dobré časy. Cestování je více o tom, vyslechnout si druhého. Když nyní vzpomínám, rád bych se tehdá přistihl, jak si povídám s trenérem slonů nebo delfínů. Potápět se k vrakům lodí v hloubce několik desítek metrů pod mořem je neuvěřitelně adrenalinové. Dnes si ale hodně povídám s vedoucím potápěčem, protože to je on, kdo mi má co říci.

Nechceme už pouze fotit velké vodopády, chceme mluvit s lidmi, kteří objevili tyto vodopády, chceme slyšet příběhy těch, kteří zdolali tyto vodopády na kajaku, potřebujeme jít blíže k těm, kteří mají své vlastní příběhy spojené s těmito místy.

Nechceme turistické informace, historické události ani užitečné rady z Lonely Planet. To, co chceme jsou autentické příběhy místních lidí. A proto objevujeme nová místa. Abychom našli ty, kteří nám povypráví své vlastní příběhy. Příběhy, které nás inspirují k tomu, abychom si místo vyfotili a poté na něj vzpomínali.

Už nechceme fotit místa, aby v nás fotografie vyvoalil pocit „WOW“ a inspirovali nás. Dnes dhedáme neobyčejné příběhy, které by nás inspirovaly k tomu, abychom si místo vyfotili a pak na něj vzpomínali.

Přestali jsme být lovci fotografií, zběsilí ochutnávači neobvyklého jídla a nenasytní sběratelé procestovaných míst, kteří si jen odškrtávají další místo za místem. S uvědomněním a klidem cestujeme za poznáním a inspirací.

Hledáme příběhy místních lidí, abychom mohli vidět svět jejich očima. Posloucháme jejich příběhy, abych rozuměli jejich pohledu. Někdy se rozhodneme, že s nimi zůstaneme déle, totiž abychom skutečně porozuměli.

Cestovat na dovolenou je relaxující. Cestovat za památkami a přírodními úkazy je okouzlující. Cestovat si volně po světě je osvobozující. Vřele každému doporučujeme. Ale cestovat za poznáním skutečných příběhů místních lidí je pro nás dnes neuvěřitelně povzbuzující, emotivní a životně naplňující.

 

You must be logged in to post a comment.