Digitální nomádi spojili práci na dálku a cestování v nový životní styl

  • Cestování
  • Práce na dálku
  • Investování
  • Podcast
  • Blog
  • Kontakt
JAK VYDĚLÁVAT ONLINE

Erasmus pojištění

by Digitální nomádi / Pátek, 02 listopadu 2018 / Published in Cestování
erasmus pojištění
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • Messenger
  • WhatsApp
  • Telegram
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • Messenger
  • WhatsApp
  • Telegram

Studenti vysokých či vyšších odborných škol mají při studiu možnost využít hrazeného studia v zahraničí. To je jim umožněno díky evropskému studentskému programu Erasmus, který podporuje mezinárodní vzdělávání. V takovém případě je studentům hrazeno studium či ubytování, některé položky si však musí zajistit sami. Mezi takové položky patří i cestovní pojištění. Jak vybrat pojištění a které je to nejlepší pojištění na Erasmus?

Proč sjednat pojištění na zahraniční studijní cestu

Obsah

  1. Proč sjednat pojištění na zahraniční studijní cestu
  2. Kde sjednat Erasmus pojištění
    1. Všeobecná zdravotní pojišťovna
  3. Generali Česká pojišťovna
  4. ERV
  5. Pojištění k ISIC kartě
  6. Na co si dát pozor
    1. Vaše podpora

Erasmus pojištění je jednou ze základních věcí, které by měl každý student zvážit. I když za něj škola platí klasické zdravotní pojištění a na cesty po Evropě by měl stačit i Evropský průkaz zdravotního pojištění, cestovní pojištění je vždy vítanou jistotou.

Studentské pobyty v rámci Erasmu se obvykle pohybují od tří měsíců do jednoho roku a na danou dobu je doporučeno se připojistit. Evropský průkaz zdravotního pojištění sice zajistí, že vám bude poskytnuto potřebné ošetření, ale pojištění nemusí pokrýt veškeré náklady.

V dané zemi se totiž musíte řídit dle místních cenových relací stejně jako zdejší občané a někdy se léčba může vyšplhat do opravdu vysokých částek. Vhodné připojištění tyto výlohy pokryje s tím, že se není třeba bát žádných horentních částek za danou pojistnou smlouvu. Někdy vám ani nic jiného nezbyde, protože cestovní pojištění bývá často jedním z povinných požadavků při zahraniční studijní cestě.

Kde sjednat Erasmus pojištění

Speciální Erasmus pojištění neexistuje, ale budete vždy hledat cestovní pojištění pro studenty, ideálně pro zahraniční studijní pobyt.

Cestovní pojištění pro studenty zajišťují běžné české pojišťovny, některé mají dokonce speciální balíčky přímo určené pro tyto účely. Tento druh pojištění je tak jednou z možností pro zahraniční studijní cestu. Nejvýhodněji obvykle vyjde celoroční cestovní pojištění, ať už jedete na Erasmus nebo jakoukoliv jinou studijní stáž.

Jakožto student můžete získat různé slevy, které lze kombinovat se slevami při sjednání pojistné smlouvy online. Možností je i cestovní pojištění pro nezletilého v případě, že pojede například na výměnný studentský pobyt. V takovém případě je ale třeba podpis zákonného zástupce.

Jaké pojišťovny nabízejí pro studenty ty nejvýhodnější podmínky?

Všeobecná zdravotní pojišťovna

VZP pojišťovna sice nemá přímo balíček pro studenty, ale nabízí jim až 20% slevu na pojistném. Tato volba by se mohla vyplatit v případě, že jste klientem či klientkou Všeobecné zdravotní pojišťovny. V takovém případě můžete získat dalších 10 % slevu na cestovní pojištění.

Ceny u VZP se určují dle konkrétní smlouvy zahrnující délku pobytu, destinaci, rozsah pojištění i limity pro krytí léčebných výloh.

Generali Česká pojišťovna

Generali Česká pojišťovna má ve své nabídce přímo pojištění týkající se studijních pobytů v zahraničí. V rámci balíčku získáte krytí léčebných výloh až do 100 000 000 Kč, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti, pojištění zavazadel i pojištění právní ochrany.

Jedná se o balíček, který je podobný jako pro klasické turistické cesty s tím, že jsou zde automaticky zahrnuty i běžné sporty. Lze zvolit variantu pro opakované výjezdy s dobou pobytu maximálně 90 dní v kuse, půlroční cestovní pojištění nebo pojištění na celý rok.

Pokud byste jakožto student jeli například na půl roku, s krytím výloh do 100 000 000 milionů Kč i úrazovým pojištěním vyjde pojistka na 2985 Kč. Jestliže byste zvolili nižší krytí výloh (do 3 000 000 Kč), může se půlroční pojištění pohybovat už od zhruba 1980 Kč.

Postup krok za krokem, jak uplatnit slevový kód “kanada” (sleva 50% – 60%) při sjednávání pojištění do zahraničí od Generali Česká pojišťovna.

ERV

Výhodné podmínky pro studenty nabízí i pojišťovna ERV. Ta nabízí mladým lidem tarif Sbaleno S batohem do 28, který je určen jak pro prázdninové výjezdy studentů a mladých lidí do 28 let, tak pro studijní pobyty.

Evropská pojišťovna nabízí cestovní pojištění od 25 Kč na den s tím, že si následné parametry pojistné smlouvy můžete nechat připravit na míru.

Pojištění automaticky zahrnuje pojištění léčebných výloh, asistenční služby, úrazové pojištění, pojištění pro případ krádeže či poškození zavazadel či pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví či majetku jiných osob.

ERV nabízí plnění léčebných výloh do 3 000 000 Kč.

Například čtvrtletní zahraniční studentský pobyt vyjde na 1450 Kč, na delší pobyty pak platí různé slevy (celoroční pojištění pro studenty se pohybuje kolem 5 000 Kč). Ovšem pozor – délka pojištění může být maximálně na 360 dní.

Pojištění k ISIC kartě

Jste-li student, pravděpodobně budete vlastnit některou ze studentských slevových karet. Tou nejčastější je karta ISIC, která má mezinárodní platnost a díky ní lze získat slevy na dopravu, vstupy, jídlo i různé nákupy.

Jednou z velkých výhod ISIC karty je i levné cestovní pojištění se slušným krytím léčebných výloh. ISIC pojištění zajišťuje pojišťovna UNIQA a podobně jako u jiných typů pojistek lze i zde sjednat takovou smlouvu, která bude vyhovovat vám i vašim možnostem.

V rámci ISIC karet se rozlišují základní tři typy pojištění:

  • Krátkodobé cestovní pojištění
  • ISIC roční pojištění s krátkodobými výjezdy
  • ISIC roční pojištění s dlouhodobými výjezdy

Pro potřeby Erasmu je ideální roční pojištění s dlouhodobými výjezdy, které se pohybuje už od 1600 Kč. Pojištění může platit jak v Evropě, tak jinde po světě a sjednáno bývá přesně na délku jednoho roku, tedy 365 dní. Limit pro léčebné výlohy je na hranici 4 000 000 Kč, což je pro cesty po Evropě dostačující částka.

V případě, že si pořídíte roční pojištění s tím, že se během té doby vrátíte domů a délka jednoho pobytu nepřesáhne v kuse 180 dní, zaplatíte 1600 Kč.

Jestliže budete chtít pojištění na celý rok nepřetržitě, pak zaplatíte 2700 Kč.

K základnímu pojištění lze připojistit i odpovědnost za škody, pojištění zavazadel, nebezpečné a zimní sporty nebo rozšířené asistenční služby. Každá z těchto položek se připlácí částkou 200 Kč k základní smlouvě.

Podobně výhodné pojistné smlouvy lze získat i k dalším typům studentských slevových karet, jakými jsou například ITYC či ALIVE.

Tento typ pojištění patří k nejvýhodnějším a u studentů i k nejvyužívanějším.

Na co si dát pozor

Při sjednání pojištění se určitě nenechte zmást nejlevnější cenou, ale vždy si prostudujte rozsah pojistky i výši plnění léčebných výloh. Pro studijní pobyty v Evropě v rámci Erasmu obvykle postačí limity do 3 000 000 Kč, obsaženo by také mělo být úrazové pojištění a při dlouhodobých pobytech se hodí i pojištění odpovědnosti nebo zavazadel.

Zavazadla a osobní věci včetně elektroniky mohou být pojištěna nejen na dobu cesty, ale i na dobu pobytu. Pokud by například došlo ke krádeži v ubytovacím zařízení, pojistka se rozhodně hodí.

Při celoročním studijním pobytu se také pravděpodobně nevyhnete sportu, součástí mohou být i rizikovější sporty, jako například lyžování. Tuto skutečnost byste také měli zvážit a podle toho pojistku upravit.

Před cestou je proto vhodné prostudovat podmínky na dané univerzitě, ideálně pak vyhledat například zkušenosti studentů, kteří Erasmus absolvovali.

Vaše podpora

Pokud budete sjednávat cestovní pojištění a chcete mě i projekt DigitalniNomadstvi.cz a JakDoKanady.cz podpořit, můžete si pojištění sjednat proklikem. Nic navíc vás to nestojí a nám tím velmi pomůžete 🙂

  • Generali Česká pojišťovna (získejte slevu 50-60% a zadejte slevový kód: kanada)
  • True Traveller
  • Kooperativa
  • AXA

Děkujeme!

Bezpečné cestování všem!

Digitální nomádi

V rámci týmu portálu DigitalniNomadstvi.cz jsme zpracovali tento článek, aby pomohl začínajícím podnikatelům a digitálním nomádům. Věříme, že pomůže, dá inspiraci a předá užitečné rady, které využijete.

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • Messenger
  • WhatsApp
  • Telegram
Tagged under: AXA, cestování, cestovatel, recenze, True Traveller, zkušenosti

What you can read next

lisabon
Lisabon
Proč zkoušet víc věcí aneb Jak rychleji uspět v dnešním světě
Zkuste si 3D virtuální cestování díky Google Earth

Martin Rosulek, zakladatel portálu

Cestuji a podnikám na volné noze. Objevuji životní styl digitálního nomádství, zakládám webové projekty, věnuji se affiliate marketingu, SEO a podcastům.

Od roku 2011 cestuji po světě, většinu měsíců trávím v zahraničí, ale vždy se rád vracím do Čech. Strávil jsem rok v Austrálii, Kanadě, řadu měsíců ve Střední a Jižní Americe, Maroku a stále se vracím do Jihovýchodní Asie.

Průvodce pro práci na dálku

Členskou sekci jsem vytvořil pro všechny, kteří chtějí pracovat na dálku. Najdete zde praktické rady a konkrétní postupy, co za práci lze dělat, jak najít prvního platící klienta, jak efektivně pracovat s marketingem a co vše udělat, abyste mohli vydělávat peníze online každý měsíc.

Nejnovější články na blogu

  • práce v Japonsku

    Práce v Japonsku

  • working holiday v Japonsku

    Working Holiday v Japonsku

  • chaincamp bitcoin konference 2022

    Report a myšlenky z Chaincampu 2022: BTC konference uprostřed medvědího trhu

  • nomadfest bansko 2022

    Bansko NomadFest: Setkání digitálních nomádů v Bulharsku

  • Cashflow Summer 2022: Biohacking otevírá dveře do budoucnosti

Kniha Digitální nomád

Průvodce, jak cestovat po světě a pracovat odkudkoli.

Detail knihy a e-booku

Rubriky

  • Cestování
  • Práce na dálku
  • Investice
  • Myšlenky
  • Recenze knih
  • Inspirace
  • Videa

Sleduj nás na Facebooku

Facebook Pagelike Widget

Práce na dálku z domova

Členská sekce pro práci na dálku

Práce na dálku

  • Nápady na podnikání
  • Jak vytvořit web ve WordPressu
  • Multipotenciální jedinci
  • Gallup test: Test silných stránek
  • Nejlepší free fotobanky zdarma
  • Cestovní pojištění a koronavirus Covid-19

Jak vydělávat peníze online

  • Jak vydělat peníze na internetu
  • Jak vydělávat peníze na Instagramu
  • Jak vydělat peníze na YouTube
  • Jak uspět na sociální síti TikTok
  • Jak vydělat peníze blogem
  • Jak vytvořit e-shop zdarma

Investice a myšlenky

  • Ekonomická krize Covid-19
  • Do čeho investovat peníze?
  • Jak získat pasivní příjem
  • Investovat do Bitcoinu anebo ne?
  • Investování do nemovitostí
  • Recenze P2P investování s 17% p.a.

Obecné informace

  • Kdo je Martin Rosulek
  • Newsletter zdarma
  • Kniha Digitální nomád
  • Obchodní podmínky
  • Ochrana osobních údajů
  • Kontakt

Nejnovější články na blogu

  • práce v Japonsku

    Práce v Japonsku

  • working holiday v Japonsku

    Working Holiday v Japonsku

  • chaincamp bitcoin konference 2022

    Report a myšlenky z Chaincampu 2022: BTC konference uprostřed medvědího trhu

Martin Rosulek, zakladatel portálu DigitalniNomadstvi.cz

Portál DigitalniNomadstvi.cz jsem založil v touze objevovat životní styl cestovaní a práce na dálku. Digitální nomádství je fenoménem 21. století, avšak má také negativní stránky.

Rád sdílím své zkušenosti, poznatky a myšlenky v oblasti podnikání, copywritingu, SEO, obsahové strategie pro webové portály, sociálních sítí, inovací a budoucích trendů.

Snažím se o životní přístup minimalismu, pracuji s finančním plánem, investuji, razím myšlenku finanční svobody a pasivního příjmu.

  • GET SOCIAL

© 2011 - 2023. Všechna práva vyhrazena.

TOP
Cestování

Erasmus pojištění

7 min
Share via
  • WhatsApp
  • Telegram
Souhlas s cookies
Abychom poskytli co nejlepší služby, používáme k ukládání a/nebo přístupu k informacím o zařízení soubory cookies. Souhlas s těmito cookies nám umožní zpracovávat údaje, jako je chování při procházení nebo jedinečná ID na tomto webu. Nesouhlas nebo odvolání souhlasu může nepříznivě ovlivnit určité vlastnosti a funkce.
Funkční
Vždy aktivní
Technické uložení nebo přístup je nezbytně nutný pro legitimní účel umožnění použití konkrétní služby, kterou si odběratel nebo uživatel výslovně vyžádal, nebo pouze za účelem provedení přenosu sdělení prostřednictvím sítě elektronických komunikací.
Předvolby
Technické uložení nebo přístup je nezbytný pro legitimní účel ukládání preferencí, které nejsou požadovány odběratelem nebo uživatelem.
Statistiky
Technické uložení nebo přístup, který se používá výhradně pro statistické účely. Technické uložení nebo přístup, který se používá výhradně pro anonymní statistické účely. Bez předvolání, dobrovolného plnění ze strany vašeho Poskytovatele internetových služeb nebo dalších záznamů od třetí strany nelze informace, uložené nebo získané pouze pro tento účel, obvykle použít k vaší identifikaci.
Marketing
Technické uložení nebo přístup je nutný k vytvoření uživatelských profilů za účelem zasílání reklamy nebo sledování uživatele na webových stránkách nebo několika webových stránkách pro podobné marketingové účely.
Spravovat možnosti Manage services Spravovat dodavatele Přečtěte si více o těchto účelech
Zobrazit nastavení
{title} {title} {title}
Sdílejte tento článek