Životní styl digitálních nomádů se dá shrnout heslem „Podnikej při cestování“. Pro to, abyste mohli podnikat při svém cestování, je třeba mít na paměti, že musíte být téměř neustále online. Digitální nomádi tak cestují pouze do oblastí, kde mají zaručené připojení k internetu.
Další z podmínek vychází z vaší jazykové vybavenosti. Není totiž nic horšího než se bezmocně snažit s někým domluvit, kdo vám vůbec nerozumí. Čím více jazyků umíte (byť jen na základní komunikační úrovni), tím lépe.
Nízkonákladové lety, last minute letenky a chytré webové aplikace umožňují snadno nalézt letenky, které jsou dostupné za velmi dobré peníze. Při online objednávkách dejte především pozor na limity pro vaše zavazadla. Pokud se přehlédnete a při odbavování překročíte limit, budete muset doplácet. U nízkonákladových letů se pak jedná o poměrně vysoké částky.
Pokud nevyužijte levných letenech, můžete zkusit buď spolucestování a spolujízdu nebo někteří preferují jízdu stopem. Přestože byl stop v trendu o několik lět nazpět, mnozí jím ještě cestují, neboť je to zcela zdarma a navíc se seznámíte se zajímavými lidmi. Stopaři často využívají kartonové krabice s velkými písmeny. Doporučujeme je obalit igelitem, aby se v případě deště nerozmočily a písmo bylo stále vidět. Lépe se dnes stopuje na benzinových pumpách nežli přímo u silnic.
Hostely jsou výborným místem pro to, abyste rychle zapadli, seznámili se a udělali si první sociální kontakty. Ty vám v prvních dnech velmi pomohou, jak seznámit se s tamějším prostředím, tak se rychle zorientovat a efektivně fungovat. V novém prostředí jsou lidé zlatým klíčem, na to pamatujte. Výborný může být pro vás také couchsurfing. Bydlíte vždy u místního, který vám pomůže seznámit se s městem. Nájem de facto neplatíte (výměnou za pozvání na jídlo apod.), proto se jedná o velmi zajímavou variantu, jak rychle poznat prostředí, místní kulturu, být v sociálním kontaktu a zároveň se cítit velmi příjemně.
Finanční stránku ovlivňuje také navštívená lokalita. Protože jako digitální nomádi vyděláváte většinou české koruny, je z hlediska síly kurzu výhodnější cestovat v zemích, které jsou méně rozvinuté než Česká republika. Náklady na život (jídlo, nájem, transport, atd.) budou lacinější než ve vyspělích zemích. Kurzem výhodné lokality jsou mimo státy východní Evropy např. Thajsko, Indonésie, Karibik nebo státy Jižní Ameriky.
Martin Rosulek je digitální nomád, který spojil podnikání na internetu s cestováním. Začínal jako backpacker a první velké zkušenosti nasbíral při ročním pobytu v Austrálii, odkud cestoval do Jihovýchodní Asie. V Kanadě strávil rok na Working Holiday a následovala několikaměsíční cesta do Centrální a Jižní Ameriky. Od té doby pracuje na dálku, nezávisle cestuje, investuje, přednáší a konzultuje. Životní přístup minimalismu, budování finanční svobody a vnitřního klidu je pro Martina esencí života.