Jak do Kanady – Zažijte Kanadu aneb Working Holiday víza

Kdy se otevře kvóta pro Zažijte Kanadu WH víza?

Kvóta working holiday víz do Kanady je stanovena na 1000 uchazečů ročně. Zájem je obrovský, a proto doporučuji sledovat Facebook stránku JakDoKanady.cz, kde sdílíme nejaktuálnější dění kolem Kanady.

E-book Jak do Kanady

Ideální pro zájemce o Working Holiday víza!

První praktická příručka o tom, jak se dostat do Kanady, najít si bydlení, práci a chytře cestovat.

Cover Ebook Jak do Kanady smallNejvětší problém je, že informace o tom, jak se dostat do Kanady, jak získat víza, jak rychle najít práci, ubytování a kam cestovat, nenajdete na jedné stránce přehledně uspořádané.

Existují oficiální stránky ministerstev, jejichž informace jsou ale poměrně složitě podané a často se v nich člověk, který žádá o víza ztrácí. Proto vznikly agentury, které Vás sice provedou celým procesem a pomohou Vám s žádostmi, prací i bydlením, ale za to vše jste nuceni zaplatit nemalé peníze. Proto si uchazeči založili nejrůznější blogy, fora a facebookovské stránky. Zde sdílí načerpané zkušenosti, ptají se kolegů a hledají odpovědi. Problém je ale ten, že takovéto informace jsou zpětně těžko dohledatelné, jsou nepřehledné a ne vždy garantují správnost (pravdivost).

E-book Jak do Kanady sjednocuje informace o vízovém procesu do Kanady, hledání práce, ubytování a cestovatelských tipech na jedno jediné místo.

tak vzniká ucelená příručka pro všechny, kteří chtějí odcestovat do Kanady, ať už za prací, zkušenostmi nebo ryze cestováním.

Jaká je Kanada? Nám se tu líbí 🙂

„Strávili jsme stovky hodin hledáním informací, jak se dostat nejlevněji do Kanady, jak platit co nejméně za ubytování, jak nejrychleji najít dobrou práci a jak nejchytřeji cestovat po Kanadě. Uvažovali jsme, že poplujeme lodí, nakonec jsme letěli za necelých 15 tisíc. Máme nejlevnější bydlení (couchsurfing), neplatíme nájem už 2 měsíc. Práci jsme získali po 3 dnech v Kanadě. Za první měsíc jsme procestovali přes 2 tisíce kilometrů a utratili 250 CAD na osobu. Jak jsme to udělali?“

 – Martin a Jana, cestovatelé a autoři e-booku Jak do Kanady

kanada-calgary-downtown-leto

Praktické a užitečné informace jak do Kanady

E-book Jak do Kanady nabízí na rozdíl od oficiálních stránek ministerstev informace přehledně a ve srozumitelné formě. Nepíšeme jen o tom, co je „nutné„, ale také s čím jsme se my osobně setkali. Píšeme především to, co „doporučujeme„.

Na rozdíl od blogů a facebookovských stránek nabízíme podložené informace přímo s odkazy na oficiální stránky (můžete si je sami ověřit), přikládáme samozřejmě naše vlastní zkušenosti, ale tou hlavní výhodou je ucelenost a jednotnost informací.

Na jednom místě najdete vše, co potřebujete pro to, abyste podali vízovou žádost, žádost byla schválena, krok za krokem postup pro odlet do Kanady a rozebrána je podrobně také první orientace v Kanadě. Pro nadšence jsme doplnili navíc spoustu cestovatelských tipů.

E-book Jak do Kanady sjednocuje:

E-book Jak do Kanady vychází jako informační mix, který je Vám servírován s níže uvedenou trojí perspektivou.

 • Oficiální informace z ministerstev, vlád, atd.
 • Obecné doporučené rady a tipy.
 • Osobní zkušenosti cestovatelů.

Co získáte s e-bookem Jak do Kanady

wordlekanada

 • Praktické a užitečné informace.
 • Autoři e-booku píší na základě vlastních zkušeností (jsou stále v Kanadě).
 • Nemusíte utrácet za žádnou agenturu.
 • Podrobně popsaný vízový proces nejžádanějšího programu Zažijte Kanadu.
 • 91 cestovatelských tipů.

Bonus, který si chcete přečíst

Pravdivý a autentický příběh Martina a Jany (autoři e-booku), jak oni cestovali do Kanady.

 • Z Prahy do Calgary za méně než 15 tisíc na osobu.
 • Pojištění na rok za méně než 7 tisíc.
 • 3. den v Kanadě jsem už měli práci a vydělávali první dolary.
 • Neplatíme nájem, bydlíme zadarmo už 2.měsíc.
 • Cestujeme napříč Kanadou a sakra levně.
 • Za prvních 30 dní jsme procestovali více jak 2.000 km s nákladem 250CAD na osobu (se vším všudy).
Martin v Calgary2

Když se na to dívám zpětně, zvládli jsme tu cestu hodně dobře.

E-book Jak do Kanady

Přes 9 tisíc slov, více jak 60 tisíc znaků a celkem 73 stran. Informace, které jsme načerpali nejen brouzdáním na internetu, ale především vlastní zkušeností a touhou dostat se do Kanady. Nyní jsme tu a pro další žadatele v programu Zažijte Kanadu jsme zpracovali ideální příručku.

E-book Jak do Kanady

Náhled několika stran e-booku Jak do Kanady.

Kapitoly e-booku Jak do Kanady

Krátké představení vybraných kapitol. Zjistěte, co Vám e-booku přinese za hodnotné informace.

Proč do Kanady

Sestavili jsme zajímavý přehled pozitiv a negativ, proč odcestovat do Kanady. Zajímavé především je, že některá pozitiva a negativa si uvědomíte až ve chvíli, kdy jste skutečně v Kanadě několik týdnů a měsíců.

Pro ty z Vás, kteří hledají pozitiva, přinášíme skvělé video rychlých záběrů, co všechno lze dělat v Kanadě.

Finanční předpoklady

Program Zažijte Kanadu jako takový je zdarma, ale zadarmo rozhodně nevycestujete. Sestavili jsme kompletní tabulku finančních předpokladů „Za co“ a „Kolik“ zaplatíte. Narozdíl od agentur a dalších zprostředkovatelů dokládáme naše osobní náklady na cestu.

Součástí je také podklapitola Náklady, o kterých nikdo nemluví, ale musíte je zaplatit. Ukazujeme skutečně všechny náklady (i za pasové fotografie a cestovné nebo poštovné za soudně ověřený překlad rejstříku trestů.

Přes agenturu nebo na vlastní pěst

Pro někoho jasná volba, pro někoho hodiny a dny přemýšlení. Samozřejmě, má to své výhody i nevýhody. My jsme odcestovali na vlastní pěst, ale máme zkušenosti i s agenturní činností (USA, Austrálie). Trochu jsme otestovali taky agenturní služby pro kanadskou cestu a i pro ty, co chtějí cestovat na vlastní pěst, máme zajímavé rady, jak využít agenturních služeb ku prospěchu (zdarma). Cool ne? 🙂

Kam do Kanady

Kapitola Kam do Kanady přináší informace o jednotlivých oblastech a velkých městech, do kterých nejčastěji Češi cestují. Porovnáváme a uvádíme jejich přednosti a nevýhody. Možností, kam se vydat je daleko více než jen Vancouver, Jasper a Toronto nebo Calgary. Poznali jsme, že rozhodnutí, kam se vydat a v jakém městě strávit první měsíce a hledat práci je zcela zásadní.

Níže nabízíme dvě vybraná videa, které Vám mohou trochu pootevřít oči 🙂

Naše video zážitků Calgary – Vancouver

Prohlédněte si naše video, které je sestavené jako slideshow z výletu Calgary – Creston – Nelson – Osoyoos – Vancouver.

Letenka do Kanady

Dáváme tipy a rady pro nákup letenky. Upozorňujeme, na co si dát pozor a jaké agregátory na letenky jsou na internetu bezpečné a generují skutečně levné letenky. Testovali jsme letenky s odletem z ČR i jiných evropských měst. Někdy dokonce přelety přes USA vyjdou finančně lépe.

Poskytujeme podrobný report z našeho průzkumu a osobní zkušenosti se společností Air Transat. Dozvíte se také, jak vyplnit formulář pro koupi letenky, jak se vyvarovat nákupu leteckého pojištění a spoustu dalších tipů.

Při nákupu letenky řešíte v zásadě tyto možnosti.

 • Jednosměrnou x Zpáteční
 • Přímý let do Kanady x Let s přestupy
 • Odlet z ČR x Odlet odkudkoli (Evropa)
 • Nízkonákladová společnost x Standardní letecká společnosti
 • Koupit letenku co nejdříve x Last minute letenka

Pojištění do Kanady

Informace ohledně pojištění do Kanady jsou – jak jen to říci – „všelijaké“. Při naší cestě jsme prověřili snad všechno – od srovnávačů a porovnávačů, chytrého Honzy, známých a příbuzných, poboček pojišťoven, internetových diskuzí až po finanční poradce.

V e-booku nabízíme kompletní tabulku s propočty, jak finančně které pojištění vychází a jaké služby pokrývá. Současně nabízíme informace o našich zkušenostech případně zkušeností kolegů ( nejlepší na tom je, že kolegové měli různé pojištění).

Kromě výše uvedeného pokrýváme také:

 • Na co si dát pozor při sjednávání pojištění.
 • V pojišťovně Vám neřeknou vždycky pravdu (náš skutečný příběh).
 • Jak a kdy musím doložit potvrzení o pojištění.
 • Užitečné odkazy.

Před odjezdem z ČR

Přinášíme přehled věcí, na které byste neměli zapomenout před odjezdem z České republiky. Určitě zde neplatí, že vše, co zapomenete, se prostě dá koupit nebo jinak zařídit. Mrkněte se na pár věcí níže a zjistíte, že je dobré svoji cestu předem dost promyslet.

 • Mezinárodní řidičský průkaz.
 • Mezinárodní očkovací průkaz.
 • Očkování.
 • Hotovost na prvních pár dní.
 • Plná moc.
 • A další maličkosti, které vlastně maličkostmi nejsou (jak se časem ukázalo)…

Kde hledat práci v Kanadě

Jedna z nejčastějších otázek nově příchozích Čechů – kde a jak najít práci v Kanadě? Možností je spousta a rady ohledně portálu kijiji a craiglistu nejsou zdaleka nejlepší. Šanci na inzerci určitě máte, ale chce to základní triky, jak na to.

Krom toho spíše doporučujeme využít jiné možnosti – víme jaké 🙂 My jsme našli práci za pouhé 3 dny. Štěstí? Možná! Možná taky ne! Předáváme zkušenosti nabyté nejen z Kanady, ale lze použít i strategie, které jsme využili při našich cestách v USA a Austrálii.

Kde a jak si najít bydlení v Kanadě

Záležitost s bydlením jste nuceni řešit jako první ihned po příjezdu do Kanady. Máte několik možností a každá z nich nabízí docela jiný zážitek. Kromě výpisu proč využít ten který druh ubytování nabízíme v e-booku rovněž spoustu odkazů, kde konkrétní ubytování hledat (vč. campingu).

 • Couchsurfing
 • Hostely a Backpackers
 • ShareRoom a pronájem

Praktické  rady

Tuto kapitolu si zamilujete. Sesumarizovali jsme to, co za zkušenosti jsme nabyli během naší kanadské cesty. Především oceníte kapitolu životních nákladů, kde sepisujeme několik položek v nákupním košíku a počítáme ceny 🙂

Najdete zde také:

 • Kde sehnat mapy (tištěné, online) a jaké jsou nej
 • Časový posun v Kanadě
 • Telefon a mobilní operátoři
 • Nabíjení českých spotřebičů v Kanadě
 • Životní náklady v Kanadě (podrobná tabulka, na kolik Vás vyjde život v Kanadě).

Kam cestovat v Kanadě

Připravili jsme pro Vás ty nejlepší cestovatelské tipy po celé Kanadě. Nezáleží, do které oblasti míříte, pokryly jsme totiž celou Kanadu a z každé oblasti vytáhli ty fascinující místa.

V kapitole Kam cestovat v Kanadě najdete:

 • 25 největších zážitků v Kanadě
 • 91 míst, které byste měli rozhodně vidět
 • 7 nejlepších míst z každé kanadské provincie nebo teritoria

Cestujeme hodně a rádi, podívejte se

Nejčastější otázky a odpovědi

 • Jak požádat o vízum do Kanady?
 • Jak vyřídit víza do Kanady?
 • Jak získat vízum do Kanady?
 • Jak posílat peníze z Kanady do ČR?
 • Jak emigrovat do Kanady?
 • Mohu dostat Working holiday víza do Kanady?
 • Co je to program Zažijte Kanadu?
 • Jak dostat pracovní povolení do Kanady?
 • Jak na letenky do Kanady?
 • Kam cestovat po Kanadě?

Všechny odpovědi na tyto a další otázky získáte v e-booku Jak do Kanady.

Užitečné odkazy

V kapitole Užitečné odkazy najdete přehled všech odkazů na webové stránky, které během cestování po Kanadě či hledání práce a bydlení určitě využijete. Odkazy jsme roztřídili do jednotlivých kategorií. Jsou tzv. klikatelné, ihned Vás tedy přesunou na konkrétní webovou stránku.

Celkem nabízíme více jak 50 webových odkazů z těchto oblastí:

 • Víza do Kanady
 • Letenky do Kanady
 • Ubytování v Kanadě
 • Práce v Kanadě
 • Cestování v Kanadě

 

E-book si můžete blíže prohlédnout na webu JakDoKanady.cz