Press | Informace pro média

Dlouho zakořeněná představa nejefektivnějšího modelu práce od pondělí do pátku je na zhroucení. Ocitáme se na začátku revoluce, která změní způsob naší práce a zábavy. Přestože digitální nomádství není pro každého, myšlenky těch, kteří pracují na dálku a cestují po světě, nabízí čtenáři a posluchači jinou perspektivu při přemýšlení o ideální práci, osobních a profesních prioritách i smyslu života.

logo digitální nomádství

MARTIN ROSULEK

Digitální nomád | Podnikatel | Cestovatel | Investor

Práci na dálku a cestování jsem spojil v experiment životního stylu digitálních nomádů. V roce 2011 jsem poprvé odcestoval daleko za hranice ČR, konkrétně do Austrálie, kde jsem studoval a pracoval. Po téměř roční zkušenosti jsem začal intenzivně cestovat přes JV Asii, Kanadu, Střední a Jižní Ameriku. Své podnikání jsem uzpůsobil pro práci na dálku bez kanceláří.

Podnikám od roku 2008 a dnes buduji online webové projekty, především obsahové webové portály, které dávají přidanou hodnotu a tvoří kolem sebe komunitu. Monetizuji skrze affiliate a individuální spolupráce. Zaměřuji se na SEO a sociální sítě.

Napsal jsem knihu Digitální nomád, kde shrnuji své zkušenosti a poznatky spojení práce na dálku a cestování. Přednáším na konferencích a cestovatelských festivalech zejména s tématy digitálního nomádství, práce na dálku a novodobých trendů a inovací (práce online, sociální média, umělá inteligence, big data, cloud, internet věcí, blockchain, kryptoměny).

Snažím se vydělávat peníze chytře s prvky pasivního příjmu. Věřím, že část peněz je potřeba investovat. Experimentuji a mám svoji investiční strategii. Razím myšlenku finanční svobody a nezávislosti.

Mému srdci je blízký minimalismus, ctím zásady trvale udržitelného života na planetě Zemi a jsem velký fanoušek inovativních technologií, které posouvají lidstvo kupředu.

martin rosulek

Konference, přednášky, festivaly a další vzdělávací akce

Přednáším a vystupuji jako řečník a host panelových diskuzí pro firemní akce zejména v tématech práce na dálku, delegace, automatizace, vnitrofiremních procesů, komunikace a využití externích lidských zdrojů a moderních technologií.

Na cestovatelských festivalech, školních a akademických akcí prezentuji nejčastěji formu novodobého cestování digitálního nomádství, které umožní cestovateli vydělávat peníze na cestách.

Moje výstupy, prezentace, přednášky a workshopy jsou živé doplněné o řadu osobních příběhů, které účastníky a publikum baví a dobře se na nich aplikují obecné principy.

Rozhovory

Jsem otevřen k rozhovorům, kde budu moci sdílet osobní zkušenost s životním stylem digitálního nomádství. Věřím, že trend práce na dálku rozšiřuje naši svobodu. Vnímám i stinné stránky digitálního nomádství a mohu sdílet i tyto poznatky.

Rozhovory můžeme připravit ve formě video, audio (podcast) či textově.

Protože jsem poskytl už desítky rozhovorů a příspěvků na téma digitální nomádství, uvítám kreativní otázky, které se budou věnovat aktuálním tématům či tématům, které mají skutečnou hloubku.

Citace a krátká vyjádření

Pokud máte zájem o citaci vybraných pasáží z webu DigitalniNomadstvi.cz či knihy Digitální nomád v rámci novinářské, redakční činnosti anebo pro svůj vlastní projekt či blog, prosím dejte mi předem vědět. Jsem velmi rád, když se šíří myšlenky a rád sdílím své názory a zkušenosti. Současně prosím respektujte originalitu textů a souhlas autora.

Jsem rád za uvedení autora Martin Rosulek a zdroje webu www.DigitalniNomadstvi.cz či knihy Digitální nomád. V případě zveřejnění na internetu, prosím o aktivní hypertextový odkaz na tento web.

Kontaktujte mě, pokud chcete zveřejnit citaci či vybranou pasáž z textů. Potvrdíme si spolu text a v případě potřeby mohu i doplnit citace o originální pasáže a nabídnout čtenářům konkrétní odpovědi na vybraná témata a otázky. Pokud mě kontaktujete, mohu následně váš text sdílet mezi mé čtenáře a komunitu a rozšířit dosah vámi publikovaného článku.

Kontaktujte mě

mapa-martin-rosulek-nomad

Mapa navštívených a procestovaných zemí.

TOP
Sdílejte tento článek