Vítejte v sekci Vybavení pro cestovatele a nomády. Vybral jsem to nejlepší z cestovatelských vychytávek, které vám usnadní pohyb v kterékoli zeměpisné šířce a délce. Mám zkušenosti s každým zveřejněným produktem, osobně jej využívám anebo přinejmenším jeho starší či novější verzi.

Před tím, než se pustíte do průzkumu, rád bych uvedl, že odkazy mohou být tzv. affiliate linky - při vašem nákupu získávám provizi. Tato provize vás nic navíc nestojí. Konkrétní vybavení doporučuji na základně vlastních zkušeností a jsem přesvědčen, že pomůže také dalším cestovatelům a nomádům.

BATOHY - kam to všechno zabalíme

Batoh Osprey Farpoint 40 l

Perfektní batoh pro digitální nomády i dobrodružné cestovatele. Farpoint s objemem 40 litrů je speciálně navržen, aby splňoval kabinové rozměry zavazadla v nízkonákladových aerolinkách. Batoh obsahuje dvě velké kapsy, jedna z nich je konstruována také na notebook. Stahovací popruhy pomáhají batoh při jeho velkém naplnění zmenšit. Součástí je také bederní pás, díky kterému se vám bude batoh nosit velmi pohodlně i při delších túrách.

Batoh Osprey Aether 60 l

Pro delší cestování, případně cesty do chladnějších oblastí používám batoh Osprey Aether s objemem 60 litrů. Perfektně sedí na zádech. Popruhy i zipy pracují na jedničku. Skvělé je, že do batohu se dostanete přes horní kapsu, ale také skrze přední otvor.

VYBAVENÍ - užitečné pro cestovatele a nomády

Rychleschnoucí ručník

Speciální ručník, který je minimalistický (zabírá skutečně málo místa), dokáže pojmout obrovské množství vody a navíc velmi rychle schne. Tento ručník patří neodmyslitelně do každého zavazadla digitálního nomáda.

Čelovka, nejlepší typ světla na cesty

Všem cestovatelům doporučuji mít čelovku jako zdroj světla. Využijete ať už pro noční cesty, tak pro čtení knihy. S čelovkou Black Diamond se nemusíte bát ani deště, je voděodolná, dokonce se s ním můžete potopit do 1 metru na 30 minut.

Sbalitelná láhev, která nezabírá místo

Jedna z největších vychytávek pro cestovatele minimalisty. Extrémně lehká a sbalitelná láhev, která pojme 1 litr. Vak je z pevného materiálu, nemusíte se bát protržení. Pokud je prázdný, sbalíte jej do velikosti úzké tyčinky.

  • Hmotnost: 25,5 g
  • Objem: 1 litr
  • Materiál: plast bez přísad BPA

 

VYBAVENÍ - cestovatelské vychytávky, které dnes frčí

Pásek se skrytou kapsou

Jediný pásek, který s sebou na cestách vozím. Díky plastové sponě jej nemusím sundovat při letištních kontrolách. Pásek má zevnitř skrytou kapsu na zip, kam můžete schovat peníze či papírek s důležitým psaním.

SPECIÁLNÍ AKCE - cashback portál dává až 15% z nákupu zpět

Cashback portál Plná Peněženka

Největší cashback portál v České republice nabízí vyplacení až 15% při nákupu z partnerských e-shopů. Nakupování přes cashback je výborná možnost, jak ušetřit peníze a snížit své náklady. Cestovatelé a nomádi využijí Plnou Peněženku především pro:

  • Rezervaci ubytování na Booking či Agoda
  • Koupě letenky přes Kiwi či Expedia
  • Koupě letenky na Lufthansa, Swiss, Iberia, Vueling
  • Pronájem auta v zahraničí na RentalCars
  • Koupě autobusové jízdenky na FlixBus
  • A desítky dalších slev a slevových kupónů

 

TOP
Sdílejte tento článek