Vítejte v sekci Užitečné nástroje pro práci na dálku. Aktuálně jsem vybral nástroje, aplikace a služby, které vám pomohou vybudovat a optimalizovat váš byznys. Mám zkušenosti s každým z těchto nástrojů a řada z nich tvoří podstatné jádro mého vlastního podnikání.

Před tím, než se pustíte do průzkumu, rád bych uvedl, že odkazy jsou tzv. affiliate linky - při vašem případném nákupu získávám provizi. Tato provize vás nic navíc nestojí. Nástroje a služby doporučuji na základně vlastních zkušeností a jsem přesvědčen, že mohou pomoci také dalším digitálním nomádům a podnikavým jedincům.

WEBOVÉ STRÁNKY

Domény a hosting pro své webové stránky zařizuji přes Wedos. Používám redakční systém Wordpress a Wedos umožňuje instalaci na jedno kliknutí. Cena za .CZ doménu je 125 Kč ročně a za hosting 363 Kč ročně. Online podpora funguje 24 hodin denně, což je pro digitální nomády, kteří jsou v jiných časových pásmech, skvělé.

Na webových stránkách používám šablony z ThemeForest. Za cenu 40 - 60 USD koupíte profesionálně vypadající šablonu na Wordpress, kterou si upravíte podle svých vlastních potřeb. Toto je nejlepší cesta pro ty, kteří nechtějí platit desetitisíce za grafika, programátora a kodéra.

JAKOU ELEKTRONIKU POUŽÍVÁM PRO PRÁCI NA DÁLKU

Jakou elektroniku s sebou vozím na cesty, abych mohl zároveň pracovat ze zahraničí?

  • Jaký laptop používám pro práci na dálku?
  • Proč s sebou vozík externí klávesnici a myš?
  • Jaký smartphone používám?
  • Jak a na co zálohuju data?
  • Jaká power banka se mi osvědčila?
  • Jaká další elektronika je potřebná pro práci na dálku?

WEBOVÁ ANALYTIKA

Nástroj Google Analytics je nepostradatelným pomocníkem pro každého, kdo má webovou stránku. Díky němu máte přehled, kolik návštěvníků přistupuje na web, jak dlouho tráví na webu, kolik stránek si prohlédnou, vidíte dokonce odkud se čtenáři prokliknou na váš web. Velké množství dat a vše je zdarma!

Nástroj Hotjar umožňuje sledovat chování návštěvníků na webových stránkách. Získáte vizuálně bohatá data, která ani Google Analytics nedokáže tak účinně a přehledně vytáhnout. Na základě heatmap analyzujte chování a  přizpůsobte web k lepší uživatelské použitelnosti. Verze zdarma k dispozici.

E-MAIL MARKETING

Pro e-mail marketing osobně používám ConvertKit a doporučuji ho všem, kteří chtějí pracovat s databází kontaktů efektivně a dlouhodobě. Snadno nastavíte automatické e-maily pro nově registrované zájemce do newsletteru. Velmi se mi líbí pokročilé tagování uživatelů a jejich segmentace.

Výhodou SmartEmailingu je kompletně české prostředí a podpora v českém jazyce. Produkt vychází od Firmy 2.0 Davida Kirše a je připraven k napojení na další služby, které podporují prodej online včetně digitálních produktů. SmartEmailing obsahuje všechny základní funkce pro zasílání newslettterů.

PRODEJ DIGITÁLNÍCH PRODUKTŮ A AFFILIATE

Mladý tým SimpleShop vytvořil jednoduchý systém pro prodej digitálních produktů (e-booků, kurzů, vstupenek, atd.). Služba je napojena na online platby, fakturaci i nově také na affiliate systém. SimpleShop využívám a jsem s ním velmi spokojen. Je navíc pravidelně vylepšován o nové funkce. Podpora pracuje na jedničku.

Pokud prodáváte zboží či služby online a hledáte nový marketingový kanál, zkuste affiliate. Affilbox představuje komplexní řešení pro správu a administraci affiliate partnerů a jejich činností s možností generovat reporty. Líbí se mi intuitivní prostředí, vše je v češtině, navíc s perfektní zákaznickou podporou.

TOP
Sdílejte tento článek