Granada je skvělé místo na pořádný chill out. Trochu podobná Leonu, stavby a rozložení města připomíná evropský styl, ale přesto to má nádech Centrální Ameriky. Je tu vedro, vezměte proto nějaké výlety k vodě. Hammaking a chill jsou nej aktivity pro Granadu.
Video zážitků z Nicaraguy
Ubytování v Granada
Hostel Breaded Monkey (dorm za 10 USD) – kuchyň malá a nic moc, hodně houpacích sítí, větráky také na chodbě, internet víceméně pomalejší
Hostel La Libertad (dorm za 8 USD, double room za 20 USD) – super kuchyňka, houpací sítě, přes poledne velké vedro, internet viceméně pomalý
Výlet na Las Isletas
- Více jak 300 malých ostrůvků.
- Výlet na 4 hodinky motorovým člunem.
- V Tierra Tours je cena 20-25 USD (zaplaťte zálohu a následně po výletu doplatek, v připadě, že pojede 4 a více lidí cena je pouze 20 USD).
- Uvidíte také Monkey Island, ostrůvek téměř ochočených opiček. Přineste jim klidně banán 🙂
Většina ostrůvků je ve vlastnictví soukromých osob z celého světa. Staví si tam soukromé vilky nebo resorty a bungalovy k pronájmu. Některé ostrůvky jsou na prodej (např. 300 tis USD). Vzhledem ke stavbě kanálu napříč celou Nicaraguou (Čína chce mít vlastní průplav, aby nemusela platit a být závislá na USA a Panamským průplavu).
Kostel Las Mercedes
Často maji zavříno, ale zkuste zajít do office a koupit si lístek nahoru na věž, odkud je prý skvělý výhled na celou Granadu.
Čokoladová kavárna s muzeem
Nedaleko hostelu Breaded Monkey najdete krásnou kavárničku, která se rozrostla v menší muzeum, spíše expozici, jak že se vyrábí čokoláda. Všechen text je anglicky, takže jsme rozumněli perfektně. Vyrobit vlastní čokoládu si tu můžete za cca 20USD, nám stačila prohlídka a čtení zajímavostí, což je zdarma 🙂
Laguna de Apoyo
Jednodenní výlet na Laguna de Apoyo s odjezdem ráno (asi 3 USD) k nedalekému jezeru. Vstup asi za 8-10 USD s tím, že máte přístup do celého hotelového „resortu“. Máte zdarma kajaky a wifi. Ideální na chill, můžete si zahrát stolní tenis, šipky, koukat na tv, atd.
Chill out v Granadě
Granada byla pro mě hodně chill out místem. Hostely byly super pro hammaking, čtení knížek (recenze knihy Dej a bude Ti dáno), sebevzdělávání a dost jsem taky popracoval. Trochu mě trápila rychlost internetu, ale pokud se vyhnete rush hours v hostelu, pak je rychlost i v hostelech dostačující. Ideální je pracovat brzy ráno, večer totiž přijdou na hostel lidi z výletů a surfují na sociálních sítí.
Martin Rosulek je digitální nomád, který spojil podnikání na internetu s cestováním. Začínal jako backpacker a první velké zkušenosti nasbíral při ročním pobytu v Austrálii, odkud cestoval do Jihovýchodní Asie. V Kanadě strávil rok na Working Holiday a následovala několikaměsíční cesta do Centrální a Jižní Ameriky. Od té doby pracuje na dálku, nezávisle cestuje, investuje, přednáší a konzultuje. Životní přístup minimalismu, budování finanční svobody a vnitřního klidu je pro Martina esencí života.