Užitečné nástroje pro digitální nomády

Na této stránce zveřejňuji seznam nástrojů, které mě osobně pomáhají nezávisle a dlouhodobě cestovat a u toho ještě pracovat na dálku.

Některé z níže uvedných odkazů jsou tzv. affiliate linky. To znamená, že pokud přejdete na stránku a produkt či službu zakoupíte, získám určitou provizi za to, že jsem vás doporučil. Tyto affiliate linky vás nestojí žádné peníze navíc. Prosím mějte na paměti, že doporučuji pouze programy, se kterými mám pozitivní osobní zkušenost a které používám. Doporučuji je z důvodu, protože je považuji za užitečné a usnadňující cestování a práci na dálku.

TIP: Sepsal jsem také Seznam věcí pro cestovatele, které doporučuju vzít s sebou.

Moje nejvíce doporučované nástroje

Práce na dálku, freelancing a podnikání

Wordpress logo

Vytvořte si webové stránky na platformě WordPress. Jednoduše bez nutnosti programovat. WordPress je nejrozšířenější blogovou platformou na světě. Zapomeňte na Blogspot či Webnode, WordPress má lepší design, je stejně jednoduchý a má skvělé moduly pro zlepšení SEO.

Více o WordPress

 

wedos_logo

Na Wedosu si koupíte doménu a hosting pro své webové stránky či eshop. Levné ceny, rychlá a dobrá podpora. Instalace WordPress, Jomoola, Prestashop je na jedno kliknutí. Pokud přecházíte na Wedos Hosting od konkurence, získáváte zdarma hosting až na 2 roky.

Wedos Domény              Wedos Hosting

 

themeforest-light-background

Na ThemeForest si najdete profesionální šablonu na WordPress. Za cenu 20 – 60 USD získáte skutečně moderní vzhled svých webových stránek a nemusíte utrácet desetitisíce za designování a programování celého webu.

Podívat se na ThemeForest

 

Mailchimp logo

 

Mailchimp odesílá hromadné emaily, jedná se o zdarma nástroj pro email marketing pro prvních 2000 kontaktů. Původně v angličtině, lze částečně přeložit, ale češtinu je nutné poladit. Má všechny potřbné funkce pro začínající online podnikatele.

Přejít na Mailchimp

 

SmartEmailing logo2

SmartEmailing umožňuje hramoadné rozesílání emailů, podobně jako Mailchimp. Jeho hlavní výhodou oproti ostatním je český jazyk a česká podpora. Dobře zde funguje také propojování systémů Affilbox, Fapi, atd. (viz níže). Zkušební verze 30 dní zdarma.

Přejít na SmartEmailing

 

affilbox logo2

Založte si svůj vlastní affiliate systém a generujte větší zisk pomocí affiliate partnerů. Pokud prodáváte zboží či služby, affiliate vám může přinést další zakázky. Vše v češtině s perfektní zákaznickou podporou.

Více informací o AffilBox

 

gopay logo

Chcete zprovoznit platby na internetu pomocí platební karty či automatického bankovního převodu? GoPay je výborný zprostředkovatel, který má jedny z nejvýhodnějších podmínek. Vše v češtině.

Přejít na stránky GoPay

 

fapi logo

FAPI dokáže doručit automaticky digitální obsah zákazníkovi ihned po jeho zaplacení. Zákazníkovi je rovněž okamžitě vystavena faktura, tedy po nastavení se nemusíte platebnímu procesu a doručení produktu zákazíkovi vůbec starat. Fapi je rozhodně nástroj pro automatizaci vašeho podnikání.

Více informací o FAPI

 

Google Drive logo

Google Disk nabízí cloudový prostor 10GB zdarma. Skvělé pro zálohování. S Google aplikacemi můžete navíc tvořit dokumenty, tabulky či prezentace. Ideální také pro prohlížení a editaci v tabletu a smartphonu.

Google Disk zdarma ke stažení

 

Cestování, backpacking a výletování

 

evernote logo

Evernote je cloudový zápisník pro PC, tablet i smartphone. Používám také jaké scanner přes funkci focení. Vřele doporučuju, ať už jako brainstormingový zápisník, archiv pro důležité zprávy či texty anebo jako deník pro cestovatele.

Více informací o EverNote

 

MapsWithMe logo

MapsWithMe je aplikace na tablet nebo smartphone, jde o mapy a GPS navigaci. Verze zdarma umožňuje stažení 3 zemí. Premium verze je asi za 2 eura. Skvěle detailně označená místa i na konci světa, např. v Nicarague.

Více informací o MapsWithMe

 

progresguru logo

ProgresGuru nabízí řadu audioknih ke stažení. Při cestování není možné tahat s sebou vždy knížka a mám tak velmi rád poslouchání audioknih o osobním rozvoji nebo byznysu.

Prohlédnout si audioknihy

 

Pokud si chcete prohlédnout kompletní seznam nástrojů pro digitální nomády, přejděte na stránku: Jaké nástroje a aplikace využívají digitální nomádi.