Digitální nomádi spojili práci na dálku a cestování v nový životní styl

  • Cestování
  • Práce na dálku
  • Investování
  • Vybavení
  • Podcast
  • Blog
  • Press
  • Kontakt
ČLENSKÁ SEKCE

Jaká byla Crypto Investor Show 2018 v Londýně

by Martin Rosulek / Úterý, 13 března 2018 / Published in Investice, Kryptoměny
crypto-investor-show-2018-london-000
  • POŠLI NA MESSENGER
  • SDÍLEJ NA FACEBOOKU
  • TWEETNI TO
  • POŠLI NA EMAIL
  • SDÍLEJ NA FACEBOOKU
  • TWEETNI TO
  • Google+
  • LinkedIn
  • Ulož si do Pocketu
  • WhatsApp
  • POŠLI NA GMAIL
  • Evernote
  • POŠLI NA MESSENGER

Jednodenní akce Crypto Investor Show v Londýně se prezentovala jako největší krypto-blockchainová akce pro investory ve Velké Británii. Vzhledem k mým cílům v roce 2018 jsem si ji prostě nemohl nechat ujít. Konferencí na téma blockchain a kryptoměny/ICO vzniká stále více a pochopitelně jedním z center je právě Londýn, finanční centrum Evropy.

  • Celá akce probíhala v konferenčním centru Elizabeth Queen II. na dvou patrech.
  • Program přednášek a panelových diskuzí byl spíše pro začínající menší a střední investory.
  • Organizátoři nespočítali místa dobře a nebylo dostatek židlí. Pro řadu lidí se doslova zavřely dveře na hlavní stage.
  • Organizátoři slíbili všem vrátit vstupné z důvodu nezvládnutí kapacitních limitů. Palec nahoru!

Myšlenky z Crypto Investor Show, které mě zaujaly

Obsah

  1. Myšlenky z Crypto Investor Show, které mě zaujaly
  2. Celý kryptoměnový trh táhne FOMO
  3. Nesmyslnost technické analýzy mladých coinů
  4. Kryptoměny mají problém se škálovatelností. To ale nevadí!
  5. Největší výzvou v kryptosvětě je vzdělání
  6. Skvělý nápad a vypadající projekt ještě neznamená úspěch ICO
  7. Zajímavé projekty
  8. Pro zájemce o investování do ICO
  9. Zaujal Tě článek? Posílám další tipy na e-mail
  10. Foto galerie z Crypto Investor Show

Obsahově musím přiznat, že konference nebyla příliš obohacující. Řada řečníků opakovala a vysvětlovala základy kryptoměn a jejich fungování. Mnohdy byl vidět komerční zájem konkrétních projektů, které byť měly obecné téma (např. jak spravovat kryptoměnové portfolio), tak přednáška byla o jejich vlastním produktu. Protože vstupenky rozhodně nezaplatily ani náklady na prostory, je zřejmé, že peníze musely přijít od sponzorů a těch, kteří se zde prezentovali stánkem.

Přesto však byla ku prospěchu, protože si zde člověk uvědomil celou řadu věcí, které by “doma” prostě nevymyslel. Vidět a cítit atmosféru a slova speakerů či těch, kteří vybrali na ICO miliony USD prostě hrne do žil dávku adrenalinu. Něco se tu stoprocentně děje…

Už jenom to, když jsem si šel odpočinout z hlavní stage a v klidu si sedím a koukám na ruch u stánků. Najednou si povídám s klukem, který začal pracovat pro japonskou kryptoměnovou burzu, která si založila pobočku v Nizozemí a chce obsluhovat i evropský trh.

Crypto Investor Show se konala v sobotu a mě to časově perfektně vyšlo, protože jsem byl v Londýně už od středy na konferenci Finnovate Europe 2018. Ta byla obsahově mnohem zajímavější, profesionálnější a všechny tři konferenční dny mě neuvěřitelně bavily. Report si můžete přečíst v článku To nejlepší z konference Finnovate Europe 2018. Pravda, že tato konference se primárně týkala oboru Fintech, blockchainu a společností provázaných s open banking. Krypto projektů tam nebyla většina, ale nějaké se přece jenom našly.

Ale zpět k jednodenní konferenci Crypto Investor Show. Níže jsem sepsal pár myšlenek, které mě z akce zaujaly.

Celý kryptoměnový trh táhne FOMO

Kryptoměnový trh nyní táhne obrovsky tzv. fear of missing out (zkratka FOMO). Jedná se o strach z toho, že když neinvestujeme nyní, příležitost nám navždy uteče.

Toto FOMO bylo patrné zejména na konci roku 2017, kdy do kryptoměn investovalo množství lidí, kteří se o bitcoinu dozvěděli snad jen pár dní před svojí investicí. Eh!

Samozřejmě nemůžeme popřít revoluční technologii blockchainu, která stojí za řadou úspěšných krypto projektů. Na druhou stranu by si všichni investoři (včetně těch, kteří hodlují, tj. dlouhodobě drží) měli natvrdo uvědomit, že poptávka a zájem o kryptoměny je skutečně velmi tažena médii, PR, marketingem (do kterého projekty ICO pumpují miliony USD, nepřeháním) a situace napovídá společnosti potenciál neopakovatelné příležitosti. FOMO je tu!

Nesmyslnost technické analýzy mladých coinů

Při investování se často mluví o důležitosti technické analýzy. A to paradoxně i v případech, kdy se jedná o nový coin (nový token či kryptoměnu), který se obchoduje na burze např. pouhé 3 měsíce.

Jak se někdo může bavit o resistance level takového coinu, když má tak nízké volume trading a obchoduje se méně jak 100 dní? To si vážně někdo myslí, že je u toho coinu nějaká linka resistance? Při takovém pumpování ceny skrze sociální média v čele se skupinami na Telegramu a zaplacenými Twitter influencery?

U Bitcoinu a altcoinů, které mají historii dává technická analýza už smysl, ale u tokenů, které byly před pár desítkami dnů zalistovány na první burzu, to je jednoduše nesmyslné.

Kryptoměny mají problém se škálovatelností. To ale nevadí!

Aktuální problém se škálovatelností, tedy tím, že s narůstajícím počtem uživatelů a počtu transakcí dochází k problémům zvyšování transakčních poplatků a doby převodu měny, příliš nevadí.

Musíme si uvědomit, že kryptoměny jsou v samém začátku, jak technologickém, tak sociálním. Podobnou situaci jsme měli u Internetu v 90. letech 20. století. V prvních letech jsme si také nemohli pouštět video přes internet, že? Modemové vytáčení nás limitovalo, jak v přenesených datech, tak v rychlosti přenosu dat.

Obecně jsme v našich životech neustále něčím limitování. Limity jsou ale dočasné. Je vlastně dobře, že máme tyto problémy se škálovatelností, posouvá nás to dál. Značí, že chceme více. Jakmile je dostatečná poptávka po tom, že potřebujeme a chceme více, dříve či později přijde někdo na trhu s řešením. Toto jsou skvělé příležitosti pro dravé startupy a podnikatele.

Největší výzvou v kryptosvětě je vzdělání

Lidé byli doposud přesvědčováni a utvrzováni aktuálním bankovním systémem, že tu vždy je někdo, kdo garantuje transakce a v případě chyby je schopen udělat opravu. Jenomže v kryptoměnovém světě je každý odpovědný za vlastní transakce. Žádná info linka ani reklamační oddělení neexistuje. Pokud zapomenete privátní klíč ke své peněžence, již se ke svým prostředkům nedostanete. Privátní klíč není heslo, o které lze požádat ke znovuvydání. To je obrovská změna pro celé lidstvo.

Skvělý nápad a vypadající projekt ještě neznamená úspěch ICO

Jeden z citátů, které jsem si ihned poznamenal byl:

There are great ideas and businesses, but when investing you need to stay critical.

Existují skvělé nápady a byznysy, ale ve chvíli, kdy investujeme, musíme zůstat kritičtí.

Naprosto s tímto rezonuji. To, že najdu ICO, které prezentuje skvělé řešení na současný problém a vypadá vše jako puzzlík, jenž perfektně dosedne do obrazu, stále neznamená, že jejich byznys bude úspěšný a moje investice najde zhodnocení.

Dochází k silné tokenizaci ekonomiky. Možná to je dobře, možná to vždy není nejlepší řešení. Před investicí do ICO je potřeba se vždy ptát:

  • Musí to být tokenizovaný?
  • Když ne, tak proč to teda děláte?
  • Má token v tomhle byznysu svůj význam? Má smysl ho budovat?

Druhým citátem, který mě nejen rozesmál, ale také zůstal na paměti byl:

If you care about price, you are already in trouble.

Jakmile se začneš starat o cenu (kryptoměny/tokenu), v tu ránu máš problém.

Naprosto souhlasím. Pozor na to a připomeňme si, že velikost trhu všech kryptoměn je stále natolik malá, že dochází k úmyslné manipulaci cen (těmi, kdo drží velké množství kryptoměn/tokenů, tzv. whales). Trh není regulován, manipulace jsou de facto legální. Existuje tu značné množství spekulativních traderů i automatických robotů.

Zajímavé projekty

Aventus – Blockchain řešení pro vstupenky (nejen ověřování pravosti vstupenek, např. na hudební koncerty).

Gradba – Blockchain řešení pro CV a kvalifikaci (garantované údaje, verifikace studentů, nových zaměstnanců, ověřování dosaženého vzdělání, certifikátů).

Pro zájemce o investování do ICO

Výběr úspěšných ICO už není tak jednoduchý jako tomu bylo na konci roku 2017. Důvodem je to, že na trh vstupuje obrovské množství nových projektů, které se snaží získat pozornost a peníze investorů. Ti se po několika neúspěších (včetně podvodů a scamů) stávají opatrnějšími a především profesionálnějšími. Nyní skutečně začínají analyzovat projekty důkladně než se rozhodnou pro investici.

Každý týden vznikne více jak 100 nových ICO. Analyzovat všechny samozřejmě není fyzicky možné. Proto vznikají celé týmy a research skupiny, které se průzkumu věnují. Kromě některých reportů veřejně dostupných a volně stažitelných můžete dále sledovat webové stránky, které známkují či podobně hodnotí ICO. Dobrým příkladem je např. ICObench.com.

Na konferenci byla zmíněna stránka CryptoMiso.com. Ta udává raiting (hodnocení) kryptoměnám a tokenům na základě toho, jak je jejich tým aktivní v rámci GitHubu (tj. především development, tedy vývoj). To mi přijde velmi zajímavé a rozhodně by mělo patřit ke kritériím pro hodnocení před investování.

Zaujal Tě článek? Posílám další tipy na e-mail

Success! Now check your email to confirm your subscription.

There was an error submitting your subscription. Please try again.

Foto galerie z Crypto Investor Show

Martin Rosulek

Martin Rosulek je digitální nomád, který spojil podnikání na internetu s cestováním. Začínal jako backpacker a první velké zkušenosti nasbíral při ročním pobytu v Austrálii, odkud cestoval do Jihovýchodní Asie. V Kanadě strávil rok na Working Holiday a následovala několikaměsíční cesta do Centrální a Jižní Ameriky. Od té doby pracuje na dálku, nezávisle cestuje, investuje, přednáší a konzultuje. Životní přístup minimalismu, budování finanční svobody a vnitřního klidu je pro Martina esencí života.

Aktualizováno 14.11.2018

  • POŠLI NA MESSENGER
  • SDÍLEJ NA FACEBOOKU
  • TWEETNI TO
  • POŠLI NA EMAIL
Tagged under: bitcoin, blockchain, ICO, konference, kryptoměny, londýn

What you can read next

investování do nemovitostí pro začátečníky
Investování do nemovitostí: První kroky pro začátečníky
mintos recenze jak funguje
Mintos recenze P2P investování s 17% p.a. Upřímné hodnocení od investora
119 vět z knihy Akciové investice od Daniele Gladiše

Martin Rosulek, zakladatel portálu

Cestuji a podnikám na volné noze. Objevuji životní styl digitálního nomádství, zakládám webové projekty, věnuji se affiliate marketingu, SEO a podcastům.

Od roku 2011 cestuji po světě, většinu měsíců trávím v zahraničí, ale vždy se rád vracím do Čech. Strávil jsem rok v Austrálii, Kanadě, řadu měsíců ve Střední a Jižní Americe, Maroku a stále se vracím do Jihovýchodní Asie.

Průvodce pro práci na dálku

Členskou sekci jsem vytvořil pro všechny, kteří chtějí pracovat na dálku. Najdete zde praktické rady a konkrétní postupy, co za práci lze dělat, jak najít prvního platící klienta, jak efektivně pracovat s marketingem a co vše udělat, abyste mohli vydělávat peníze online každý měsíc.

Investování přes Mintos

Na Mintos investuji již 3 roky. Přečtěte si moje zkušenosti v recenzi Mintos platformy.

Nejnovější články na blogu

  • Bilancování roku 2020: Málo jsem cestoval po světě. Hodně jsem cestoval uvnitř sebe

  • jak koronavirus ovlivnil digitální nomádství

    Jak koronavirus ovlivnil digitální nomádství a práci na dálku

  • status quo podnikání jinak

    Jak bořím status QUO a co jsem udělal v podnikání jinak: 21 nejvýznamnějších momentů

  • cestovní pojištění covid19 koronavirus

    Cestovní pojištění a koronavirus Covid-19. Jaké cestovní pojištění vybrat?

  • Proč spouštím nový projekt o sociálních sítích a jaké s ním mám plány?

Digitální investiční deník

Kniha Digitální nomád

Průvodce, jak cestovat po světě a pracovat odkudkoli.

Detail knihy a e-booku

Fotograf portálu

Rubriky

  • Cestování
  • Práce na dálku
  • Investice
  • Myšlenky
  • Recenze knih
  • Inspirace
  • Videa

Sleduj nás na Facebooku

Facebook Pagelike Widget

Práce na dálku z domova

Členská sekce pro práci na dálku

Cestování

  • Afrika
  • Asie
  • Austrálie
  • Evropa
  • Kanada
  • Latinská Amerika

Práce na dálku

  • Multipotenciální jedinci
  • Coworking, kancelář pro nomády
  • Jak vydělat peníze blogem
  • Jak prodávat umění online
  • Jak vydělávat copywritingem
  • Jak si přivydělat během cestování

Investice a myšlenky

  • Kam investovat v roce 2019
  • Recenze P2P investování s 17% p.a.
  • Peníze musí pracovat za mě
  • Kdy a jak investovat do kryptoměn
  • 11+ portálů, kde se vzdělávat
  • Doporučené knihy

Obecné informace

  • Kniha Digitální nomád
  • Členská sekce
  • Newsletter pro digitální nomády
  • Obchodní podmínky
  • Ochrana osobních údajů a Cookies
  • Kontakt

Nejnovější články na blogu

  • Bilancování roku 2020: Málo jsem cestoval po světě. Hodně jsem cestoval uvnitř sebe

  • jak koronavirus ovlivnil digitální nomádství

    Jak koronavirus ovlivnil digitální nomádství a práci na dálku

  • status quo podnikání jinak

    Jak bořím status QUO a co jsem udělal v podnikání jinak: 21 nejvýznamnějších momentů

Martin Rosulek, zakladatel portálu DigitalniNomadstvi.cz

Portál DigitalniNomadstvi.cz jsem založil v touze nadále objevovat životní styl cestovaní a práce na dálku. Digitální nomádství je fenoménem 21. století, avšak má také stinné stránky.

Rád sdílím své zkušenosti, poznatky a myšlenky v oblasti podnikání, copywritingu, SEO, obsahové strategie pro webové portály a současně také inovací, trendů a budoucnosti.

Snažím se o životní přístup minimalismu, sleduji své náklady, pracuji s finančním plánem, investuji, razím myšlenku finanční svobody a pasivního příjmu.

  • GET SOCIAL

© 2011 - 2021. Všechna práva vyhrazena.

TOP

Send this to a friend