Digitální nomádi spojili práci na dálku a cestování v nový životní styl

  • Cestování
  • Práce na dálku
  • Investování
  • Podcast
  • Blog
  • Kontakt
JAK VYDĚLÁVAT ONLINE

Zkusil jsem Kanárské ostrovy, jsou skoro ideální

by Martin Rosulek / Pondělí, 30 ledna 2017 / Published in Cestování, Evropa
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • Messenger
  • WhatsApp
  • Telegram
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • Messenger
  • WhatsApp
  • Telegram

Rok 2017 bude opět ve znamení velkého cestování. V půlce února s Jančou odjížídme do Panamy a chceme procestovat Jižní Ameriku. Ještě než na tuhle dlouho cestu vyrazíme, jsem chtěl strávit čas a hlavně popovídat s mým bráchou, a tak jsme se rozhodli udělat si výlet na Kanárské ostrovy na Gran Canaria. Počítače jsme nechali doma a skutečně jsme jeli relaxovat, dovolenkovat se a užívat si společný čas.

Kanárské ostrovy jsme vybrali z toho důvodu, že jsou poměrně blízko Evropy a během ledna je to skvělý únik do tepla. Očekávaná teplota je okolo 20 stupňů. Moře má méně, na pohodové koupání to možná není, ale přes den si to vykročíte v kraťasech a tričku s krátkým rukávem. Když si člověk uvědomí, že je skutečně leden, je to úžasné! Gran Canaria je také oblíbenou destinací především pro evropské digitální nomády, a tak mě zajímalo, jaké že to tady vlastně je.

Pokud se na Kanárské ostrovy chystáte, níže jsem sepsal, co mě nejvíce na ostrově Gran Canaria zaujalo.

Jak z letiště do centra Las Palmas

Obsah

  1. Jak z letiště do centra Las Palmas
  2. Pronájem auta na ostrově Gran Canaria
  3. Doprava a transport na Kanárských ostrovech
  4. Cestování na Gran Canaria
    1. Las Palmas
    2. Las Canteras
    3. Město Arucas
    4. Město Teror
    5. Město Ageate
    6. Maják a nejvýchodnější cíp ostrova Gran Canaria
    7. Písečné duny Maspalomas
    8. Puerto Rico
    9. Puerto de Mogán
    10. Sopečné krátery
    11. Telde
    12. Roque Nublo
    13. Roque Bentayga
    14. La Aldea de San Nicolás
    15. Jezera na Gran Canaria
  5. Ubytování na Gran Canaria
  6. Naše výdaje na Kanárech
  7. Z Gran Canaria zpět domů a pocity
  8. Doporučení pro cestování

Z letiště do centra se dostanete velmi jednoduše autobusem. Linka 60 express stojí 2.95 Euro, jezdí ještě standardní linka autobusu za 2.30 Euro (tuším linka 91). Rozdíl je v rychlosti přepravy, express jezdí za 15-20 minut do San Telmo, u standardní linky počítejte cca 30-45 minut. Zastávka San Telmo je ideální pokud bydlíte ve starém městě Las Palmas. Pokud bydlíte u pláže Las Canteras (sever ostrova Gran Canaria), jeďte pouze spojem, který pokračuje až na sever na zastávku St. Catalina. Jinými slovy ne všechny autobusy jezdí nahoru až do St. Catalina.

Taxi z letiště do centra Las Palmas stojí přibližně 40 Euro. Smlouva se trochu dá. Je to trochu přepálená cena, standardně se účtuje 3 Eura nástupní taxa a následně 1 Euro za 1 km. Z letiště do centra Las Palmas to je cca 21 km.

Všechny autobusové linky najdete na www.globalsu.net.

Pronájem auta na ostrově Gran Canaria

S pronájmem jsme měli trochu problémy. Využili jsme portálu Kayak.es (anglická verze Kayak.com zobrazje vyšší ceny než španělská doména), kde se pronájem auta dostal na přibližně 56 Euro za 7 dní. To je skvělá cena! Pokud vám stačí Fiat Panda, cena je ještě nižší.

Auto jsme jeli vyzvednou na letiště ke společnosti InterRent. Tam jsme teprve zjistili, že pojištění od Kayak je pouze do výše 1000 Euro, jakmile bude škoda vyšší, platíme my. Navíc pojištění fuguje tak, že vše platíme nejdříve ze své kapsy a následně nám Kayak uhradí škodu do 1000 Euro. To jsme byli nemile překvapeni. Raději jsme vzali pojištění s cenou 17 Euro na den, které kryje absolutně všechno. Škodu rovnou bude platit InterRent.

Podobně jako Kayak funguje známý RentalCars. Měli jsme možnost popovídat s pár cestovateli, kteří si zarezervovali auto přes RentalCars a šli si ho vyzvednout také na letiště k InterRent. Měli podobný problém jako my. Navíc RentalCars prý rozlišuje mechanickou a nemechanickou škodu. Mechanická (nefunkčnost motoru) je pojištěna, narozdíl od toho nemechanická (rozbití okna) nikoli. Tak jen pozor na podmínky až budete rezervovat pronájem auta online.

Možná si kladete otázku, proč si nejdeme pronajmout auto někde ve městě a jezdíme kvůli tomu na letiště. Na Gran Canaria jsou nejvýhodnější ceny pronájmu aut právě na letišti.

Na první pohled se zdá být velmi populární autopůjčovna GoldCar. Od několika cestovatelů jsme však slyšeli, že bychom se jí měli raději vyhnout. Důvod, proč u ní najdete vždy takové zástupy lidí čekající na auto, je ten, že mají speciální akce s určitými aerolinkami a pronajímají auto za zvýhodněnou (“zdarma”) cenu.

Po absolvování 7 dnů s Opel Astra a najezděných 1000 km po ostrově mohu pojištění auta jen doporučit. Na veřejných parkovištích jsme viděli vysklené okno MiniCoopera, každé třetí auto na ostrově má nějakou promáčklinu. Lonely Planet se docela trefně vyjadřuje k parkování v Las Palmas, resp. ho považuje za velmi obtížné. Mohu jen potvrdit, je to boj zaparkovat. Uražená zrcátka, poškrábané dveře, odřené disky kol, vše na denním pořádku. Úzké jednosměrky a nedostatek parkovacích míst si bere svoji daň.

Pronajímaná auta nejsou vždy v dobré kondici. Nám se po výletu do hor (Roque Nublo, viz níže) začaly ozývat brzdy. Další den už to bylo neúnosné, slyšeli jsme jak jsou brzdové destičky sedřené a kov brousí kov. Jeli jsme na letiště a výměna auta proběhla naprosto hladce. Bez řečí a čehokoli si vzali naše auto a dali nám jiné.

Benzín i nafta je na Kanárských ostrovech o trochu levnější než v České republice. Natankujete tu pod 1 Euro benzinu za litr. Nafta je ještě levnější.

Doprava a transport na Kanárských ostrovech

Ostrov Gran Canaria je potažen po celém svém obvodu (kromě západní strany) dálnicemi. Jde o 3-4 proudové silnice po obou stranách, moderní tunely, infrastrukutra zkrátka na velmi dobré úrovni.

Pokud chcete cestovat mezi jednotlivými ostrovy, máte v zásadě dvě možnosti – buď letecky anebo po moři trajektem či lodí. Mezi cestovali se často mluví, že letecky někdy dokážete chytnout lepší cenu než po moři.

My jsme uvažovali nad výletem na ostrov Tenerife. Měli jsme pronajaté auto, takže cena za trajekt se na přepážce u slečny pohybovala na 204 Euro za 2 cestující a 1 auto, jedná se o obousměrnou jízdenku (Gran Canaria – Tenerife – Gran Canaria), avšak na přesně stanovený datum a hodinu. Na internetu dohledáte (na googlu dejte: ferry gran canaria tenerife) ceny, které jsou o cca 50 Euro levnější (zato namísto 1,5 hodiny cestujete 8,5 hodiny). Otázka pro každého, co je výhodnější…

Cestování na Gran Canaria

Kanárské ostrovy mě velmi překvapily. Ostrov Gran Canaria se sice dá objet autem za 1 den, ale těch míst, kam se všude můžete vydat je tak hodně, že to vše ani za 10 dní pravděpodobně nestihnete. Nemá cenu se vůbec honit a je lepší si vybrat méně míst a strávit zde delší čas.

Las Palmas

Las Palmas, nebo-li staré město, místo, které se stalo naší základou a odkud jsme prováděli všechny výlety. Tady jsme byli většinu nocí ubytovaní. Centrum je historické, ale nutno dodat, že se tu silně tlučou turistické návnady. Najdete tu vyšňořené restaurace, ale i zapadlé bary a místní lokály.

Jakmile budete mít pěkné počasí, navštivte katedrálu sv. Anny (Catedral de Santa Anna), výhled z horního patra je krásný.

Ve čtvrtek večer navštivte oblast Vegueta – pořádají se tu místní Tapas a Cerveza. Malé pivko zde koupíte za 1 Euro a k tomu si můžete dát za další 1 Euro Tapas. V osm večer se ulice pomalu zaplňují, v jedenáct večer je celá ulice k prasknutí.

Las Canteras

Městská pláž se žlutým pískem (dovezeným ze Sahary, původní pláže jsou spočené, černé). Podél pláže je nádherná promenáda, lidé zde hodně běhají nebo se jen procházejí. Las Canteras je známá také jako surfařská oblast.

Surf lze pronajmout za 8 Euro na 2 hodiny. V období leden, únor budete potřebovat ještě neoprén, ten tu pronajímají za 6 Euro na 2 hodiny. S výběrem neoprenu opatrně, dbejte na to, aby vám padnul – malý škrtí a pokud je velký, naopak se plní vodou. Začátečníci určitě navštivte můj článek 7 dobrých rad, pokud se chcete naučit surfovat.

Město Arucas

Městečko Arucas je známé především díky výrobně rumu. V budově Destilería de Arucas se můžete účastnit prohlídky a koštování španělského rumu.

My jsme dali přednost krásnému parku Parque Minucipal a vyhlídce Montaňa de Arucas.

Při cestě do parku určitě neminete kostel Iglesia San Juan Bautista. Hned vedle je velké neplacené parkoviště.

Město Teror

Určitě navštivte Baziliku (Basilica de Nuestra Senora del Pino) a přilehlý parčík, náměstíčko a pěší zónu. Sedněte si na lavičky anebo do místní kavárny a chvilku rozjímejte. My jsme zde strávili celé dopoledne. Prostředí ve městečku Teror je prostě nádherné.

Teror je výborný také pro nákup suvenýrů. Paradoxně jsme sami nákup suvenýrů odložili na další dny a pak jen litovali, že jsme je nekoupili právě tady.

Město Ageate

Pokud pokračujete z Teroru a Arucasu dále na západ od Las Palmas, u města Gáldar uvidíte obrovký kopec tyčící se nad jinak poměrně rovinatou zemi. Až po třetí nás to donutilo prozkoumat, co že to vlastně za kopec je. Jedná se o Montaňa de Gáldar a vyjet se dá až skoro nahoru. Pohled z vrchu není kdovíjaký, ale když máte při cestě 20 volných minut, proč tam nezajet.

Cesta pokračuje dále na západ až do přístavního města Ageate. Odtud vyplouvají trajekty směrem na Tenerife.

Přístav tu není nijak pěkný a přilehlé pláže mě také neoslovily. Lepší je se vydat o trochu za město na malou skrytou pláž Playa La Caleta. Pokud máte obytňák, nechá se tu skvěle parkovat a přenocovat na vyhlídce. My jsme pěšky sešli dolů na skalnatou pláž a prošli krátký úsek po obvodu jednoho kopce.

Objevilo se před námi křeslo Dia. Anebo to je křeslo pro Decepticons z Transformers, řekněte sami 🙂

Maják a nejvýchodnější cíp ostrova Gran Canaria

Pokud už budete v Ageate, zajeďte trochu na sever a mrkněte se na maják Faro de Punta Sardina. Když je silný příliv a bouřlivé moře, vlny tu jsou hodně aktivní. Pro zájemce doporučuji googlovat high tide forecast, já využil stránky www.tides4fishing.com. Nestačil jsem se divit, jaké znalosti o přílivu a odlivu mají místní rybáři!

Nebojte se sejít dolů pod maják směrem na východní stranu. Dostanete se do míst, která vypadají jako krajina na jiné planetě.

Písečné duny Maspalomas

Městečko Maspalomas leží na jihovýchodě ostrova a je proslavené díky nekonečným plážím a písečným dunám. Pláže tu jsou skutečně dlouhé, nutno však říci, že tu najdete řadu starších lidí anebo rodin s dětmi. To platí vlastně o celém ostrově Gran Canaria. Mladé lidi tu potkáte, ale Kanárské ostrovy jsou spíše destinací právě pro starší a rodiny.

Mě se nejvíce líbilo na písečných dunách. Když člověk vychází písečnou dunu na její vrchol a poté jde krokem dolů a cítí, jak se písek převaluje a sype přes jeho nohy, je to takový zvláštně osvobozující pocit. Velmi mi to připomnělo písečné duny, které jsem viděl v Kambodži. Samozřejmě se i tady na Kanárech jedná o prostorově omezené duny. Když jsme byli v Maroku, tak tam jsou písečné duny úplně jiný příběh a ty Kanárské pak působí jako malé dětské hřiště 🙂

Pokud nemáte pronajaté auto, z Las Palmas jezdí do Maspalomas autobus za 6.15 Euro (jednosměrná jízdenka).

Puerto Rico

Hotelový komplex, dost drsně vystavěný na skalách, to je Puerto Rico. Na jednu stranu skrývá krásnou zátoku s pláží a kotvícími loděmi, ale na druhou stranu je to skutečně hotelové město. Každý pokoj musí mít výhled na moře. Je neuvěřitelné, jak ty Španělé staví hotely na skalách.

Západy slunce tu jsou však velmi pěkné.

Puerto de Mogán

Městečko Puerto de Mogán je jen o pár kilometrů na západ od Puerto Rico. Spíše taková vesnička, která je mnohem více útulnější. Možná takhle vypadalo před 10 lety Puerto Rico. Hotelové komplexy ve skalách najdeme i tady, ale atmosféra mi tu přišla uvolněná a vše uklidněné. Pravda je, že se tu dost staví (bohužel), kdo ví, jak to tu bude vypadat za pět let.

V Puerto de Mogán kotví nádherné lodě, jachty a houseboaty. Některé se dokonce pronajímají, takže vlastně nemusíte spát v hotelu, ale můžete si dát exotičtější noc v kajutě 🙂

Sopečné krátery

Celé Kanárské ostrovy jsou vytvořené vulkanickou činností a na ostrově Gran Canaria to je nejvíce vidět ve středu ostrova. Krátery najdete ale i nedaleko Las Palmas. Udělejte si výlet na Pico de Bandama, to je sopečný kráter.

Telde

Významené historické městečko, základna a vstup z východní strany pro výletníky do hor. My jsme jen projížděli cestou z Las Palmas na Roque Nublo. Vede tudy ta nejlepší silnice.

Roque Nublo

Obrovský kus vulkanické skály, který stojí na menší náhorní plošině 1800 m.n.m a tyčí se 67 metrů vzhůru do nebes. Při pohledu na tento neuvěřitelný kámen přicházejí na člověka myšlenky, jak je sakra možný, že tu tenhle jedinej kámen takhle zůstal sám tisíce let. Ehm, wikipedie mi pomohla pochopit, že vzniknul a byl formován sopečnou erupcí před 4,5 miliony let. A sakra!

Cesta na Roque Nublo bude plná ostrých serpentýn a zatáček, které jste pravděpodobně nezažili ani v Itálii v Aplách. Dávejte pozor a dodržujte rychlostní limity. Jezdí tu totiž autobusy, které samozřejmě zabírají větší půlku silnice.

Udělejte si z toho celodenní výlet, nikam nespěchejte a zastavujte po cestě na jakékoli vyhlídce, která se vám zalíbí. Vyražte brzy ráno, na Roque Nublo je lepší být před polednem. Stěží totiž budete parkovat. Auto tak klidně nechte u Mirador Presa de Los Hornos a zbytek dojdete pěšky.

Roque Bentayga

Další a podobný útvar, u kterého se vám zatají dech. Jen pár kilometrů od Roque Nublo. Není tolik známý a turistický, výhled odstud je moc pěkný, určitě si nenechte ujít.

Mezi Roque Nublo a Roque Bentayga najdete vesničku Tejeda, která je skutečným kotvícím bodem pro všechny, kdo přijeli na Kanáry za trekingem a chce strávit čas v přírodě.

La Aldea de San Nicolás

Vesnička na západní straně Gran Canaria. My jsme ji navštívili jen proto, že tam bylo dostupné ubytování a byli jsme nedaleko v horách. Přišlo mi, že je je zde hodně cestovatelů, kteří buď jezdí na kole anebo milují treking. Na obrázku cesta serpentýn z hor na pobřeží.

Jezera na Gran Canaria

Výlet za jezery neskončil úplně vydařeně. Chtěli jsme navštívit jezera a užít si pohled ideálně z vyhlídek či pobřeží. Nemohu zapomenout na neodolatelné pohledy na kanadská jezera. V jižní části ostrova jsme zkusili jezero Presa del Salto del Perro, to však bylo docela vyschlé a malinkaté. Jeli jsme tedy k jezeru Presa de Soria, které mělo mít také vyhlídku. Bohužel tady byla dost brutálně postavená nádrž a betonová plocha kazila pěkný výhled na přírodní krásy.

Jezera na Gran Canaria jsou vyhlášená pro rybáře a jezdí sem chytat ryby zahraniční milovníci rybaření.

Cesta, kterou musít absolvovat k jezerům je pro auto i řidiče velmi náročná. Rychlost 40 km/h je tady ještě velká, dost často pak máte omezení na rychlost 20 km/h.

Nám se v neděli poštěstilo a shodou okolností jsme se připletli do místních závodů. Jen co kolem nás prolítlo Porsche, brácha prohlásil, že vyhlídek bylo už dost a pustili jsme se do stíhací jízdy 🙂

Ubytování na Gran Canaria

Pokud jste příznivci kempování, na Kanárských ostrovech platí, že kempovat ve volné přírodě je zakázané. Prostor musí být vyhrazen pro kempování. Musíte navíc mít ještě speciální povolenku pro kempování.

Kemp Vargas je ideální popříletový kemp, je pouhých 5 kilometrů na jih od letiště. Nedaleko je také menší pláž. Kemp dokonce najdete i na Bookingu, nabízí zde ubytování ve stanu za cca 15 Euro na osobu na noc. Většina kempů je poté ve středu ostrova, kde jsou hory.

My jsme s ubytování dost zápasili. Některé prekérní situace jsme si udělali vlastní hloupostí, ale přesto se odvážím tvrdit, že na Gran Canaria nejsou absolutně připraveni na backpackery – minimálně v období leden (sezóna). Hotelové komplexy s cenou 100 Euro na osobu na noc samozřejmě v nabídce jsou, nicméně nejsou v mém budgetu. Hledali jsme převážně na Booking a AirBnB – sleva 720 Kč  při první registraci. Možná vzhledem k sezóně bylo AirBnB neuvěřitelně cenově napálené, volili jsme tedy Booking.

V Las Palmas a Las Canteras seženete ubytování v hostelech za cca 14 Euro společný pokoj (6 – 12 lidí), případně se nechá v některých případech dostat na 30-40 Euro za společný pokoj ve dvou.

Víkendy doporučuji zarezervovat skutečně předem (4 dny předem určitě). Jednou jsme se museli přesunout z Las Pamas až na západní pobřeží do vesnice La Aldea de San Nicolas, abychom měli kde rozumně spát. Poslední noc také díky pořádanému maratonu nebylo na celém ostrově ubytování za rozumné peníze. Spali jsme tedy na letišti. A upřímně mohu zhodnotit, že to byla klidná a dobrá noc 🙂 Narozdíl od studeného letiště Stansted v Londýně je letiště Las Palmas velmi teplotně příjemné.

Kromě Booking využívejte také Hostelword.com.

Naše výdaje na Kanárech

Na Gran Canaria jsme strávili ve dvou celkem 10 dní s příletem i odletem.

319 Euro = 8618 Kč

Na jednoho bez auta pouze pobyt 4314 Kč

6739 Kč pronájem auta včetně pojištění

1350 Kč benzin

Na jednoho auto s benzinem 4719 Kč

3300 Kč zpáteční letenka na jednoho (Praha – Londýn – Gran Canaria)

667 Kč Uber Letiště – Praha byt před odletem a po příletu za dva

Celkem výdaje na jednoho: 12 666 Kč

Tip: Sepsal jsem srovnání různých cestovních pojištění pro cestovatele a nomády.

Z Gran Canaria zpět domů a pocity

Výlet na Kanárské ostrovy byl trochu jiný než moje obvyklé. Především jsem si nebral počítač, takže tohle byla konečně regulérní dovolená. Docela se začínají točit otázky kolem toho, zda digitální nomádi jezdí (anebo potřebují) na dovolenou, kde nepracují. Pravda, když jsem se zamyslel, tak vlastně dovolenou, kdy bych týden nic pracovního nedělal, jsem vlastně dlouho nezažil.

10 dní uteklo velmi rychle. Když vzpomenu, že jsme uvažovali, zda nepojedeme na Tenerife, jestli budeme mít vůbec co dělat na Gran Canaria, tak zpětně musím uznat, že přestože jsme 10 dní nepřetržitě cestovali, nestihli jsme navštívit všechna místa. Jsem rád, že jsme zůstali jen na Gran Canaria. Pokud by zde člověk ještě pracoval na dálku, pak si umím představit, že zde vydrží 2 měsíce a bude se stále cítit dobře.

Kanárské ostrovy na mě udělaly velmi dobrý dojem. Nečekal jsem, že mě tolik dostanou. Nedivím se nomádům, kteří utíkají ze studené Evropy na Gran Canaria či jiné ostrovy a nomádí si odsud pár týdnů nebo měsíců. Gran Canaria je navíc velmi rozmanitá a člověk zde najde téměř cokoli (trek, kolo, surf, party, chill). Infrastruktura je zde velmi rozvinutá a internet frčí jako v Evropě. Jedinou nevýhodou mohou být vyšší náklady. Delší pobyty samozřejmě cenu stáhnou mírně dolů, ale i tak si myslím, že potřebujeme jen na výdaje 30 tisíc korun měsíčně, abychom byly tzv. v pohodě. Plus pokud jsme OSVČ, platba zdravotního, sociálního a je dobré si něco šetřit bokem do kapsy.

Doporučení pro cestování

Pro krátkodobé cesty využijte cestovní pojištění AXA s 50% slevou. Pro delší pobyty a roční výjezdy využijte pojištění True Traveller. Moje zkušenosti a zkušenosti dalších cestovatelů najdete v článku srovnání cestovního pojištění.

Zdokonalte se v angličtině, španělštině či jiném cizím jazyce pomocí webové a mobilní aplikace Easy Lingo.

Pokud si chcete půjčit auto, srovnejte ceny online na RentalCars.

Pro vyhledávání letenek využijte Kiwi a následně porovnejte, zda není levnější cena na oficiálních stránkách aerolinky.

Zkontrolujte si, zda máte všechno užitečné vybavení na cestu.

Bezpečné cestování s dávkou dobrodružství!

Martin Rosulek

Martin Rosulek je digitální nomád, který spojil podnikání na internetu s cestováním. Začínal jako backpacker a první velké zkušenosti nasbíral při ročním pobytu v Austrálii, odkud cestoval do Jihovýchodní Asie. V Kanadě strávil rok na Working Holiday a následovala několikaměsíční cesta do Centrální a Jižní Ameriky. Od té doby pracuje na dálku, nezávisle cestuje, investuje, přednáší a konzultuje. Životní přístup minimalismu, budování finanční svobody a vnitřního klidu je pro Martina esencí života.

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • Messenger
  • WhatsApp
  • Telegram
Tagged under: cestovatel, digitální nomádi, kanárské ostrovy, las palmas, pronájem auta, tenerife, zajímavá místa, zážitek

What you can read next

9 zajímavostí o Andoře pro nomády a 2 tipy k Panamě pro podnikatele
Granada a pořádný chill out v Nicaragua
phuket
Phuket

Martin Rosulek, zakladatel portálu

Cestuji a podnikám na volné noze. Objevuji životní styl digitálního nomádství, zakládám webové projekty, věnuji se affiliate marketingu, SEO a podcastům.

Od roku 2011 cestuji po světě, většinu měsíců trávím v zahraničí, ale vždy se rád vracím do Čech. Strávil jsem rok v Austrálii, Kanadě, řadu měsíců ve Střední a Jižní Americe, Maroku a stále se vracím do Jihovýchodní Asie.

Průvodce pro práci na dálku

Členskou sekci jsem vytvořil pro všechny, kteří chtějí pracovat na dálku. Najdete zde praktické rady a konkrétní postupy, co za práci lze dělat, jak najít prvního platící klienta, jak efektivně pracovat s marketingem a co vše udělat, abyste mohli vydělávat peníze online každý měsíc.

Nejnovější články na blogu

  • práce v Japonsku

    Práce v Japonsku

  • working holiday v Japonsku

    Working Holiday v Japonsku

  • chaincamp bitcoin konference 2022

    Report a myšlenky z Chaincampu 2022: BTC konference uprostřed medvědího trhu

  • nomadfest bansko 2022

    Bansko NomadFest: Setkání digitálních nomádů v Bulharsku

  • Cashflow Summer 2022: Biohacking otevírá dveře do budoucnosti

Kniha Digitální nomád

Průvodce, jak cestovat po světě a pracovat odkudkoli.

Detail knihy a e-booku

Rubriky

  • Cestování
  • Práce na dálku
  • Investice
  • Myšlenky
  • Recenze knih
  • Inspirace
  • Videa

Sleduj nás na Facebooku

Facebook Pagelike Widget

Práce na dálku z domova

Členská sekce pro práci na dálku

Práce na dálku

  • Nápady na podnikání
  • Jak vytvořit web ve WordPressu
  • Multipotenciální jedinci
  • Gallup test: Test silných stránek
  • Nejlepší free fotobanky zdarma
  • Cestovní pojištění a koronavirus Covid-19

Jak vydělávat peníze online

  • Jak vydělat peníze na internetu
  • Jak vydělávat peníze na Instagramu
  • Jak vydělat peníze na YouTube
  • Jak uspět na sociální síti TikTok
  • Jak vydělat peníze blogem
  • Jak vytvořit e-shop zdarma

Investice a myšlenky

  • Ekonomická krize Covid-19
  • Do čeho investovat peníze?
  • Jak získat pasivní příjem
  • Investovat do Bitcoinu anebo ne?
  • Investování do nemovitostí
  • Recenze P2P investování s 17% p.a.

Obecné informace

  • Kdo je Martin Rosulek
  • Newsletter zdarma
  • Kniha Digitální nomád
  • Obchodní podmínky
  • Ochrana osobních údajů
  • Kontakt

Nejnovější články na blogu

  • práce v Japonsku

    Práce v Japonsku

  • working holiday v Japonsku

    Working Holiday v Japonsku

  • chaincamp bitcoin konference 2022

    Report a myšlenky z Chaincampu 2022: BTC konference uprostřed medvědího trhu

Martin Rosulek, zakladatel portálu DigitalniNomadstvi.cz

Portál DigitalniNomadstvi.cz jsem založil v touze objevovat životní styl cestovaní a práce na dálku. Digitální nomádství je fenoménem 21. století, avšak má také negativní stránky.

Rád sdílím své zkušenosti, poznatky a myšlenky v oblasti podnikání, copywritingu, SEO, obsahové strategie pro webové portály, sociálních sítí, inovací a budoucích trendů.

Snažím se o životní přístup minimalismu, pracuji s finančním plánem, investuji, razím myšlenku finanční svobody a pasivního příjmu.

  • GET SOCIAL

© 2011 - 2023. Všechna práva vyhrazena.

TOP
Cestování

Zkusil jsem Kanárské ostrovy, jsou skoro ideální

17 min
Share via
  • WhatsApp
  • Telegram
Souhlas s cookies
Abychom poskytli co nejlepší služby, používáme k ukládání a/nebo přístupu k informacím o zařízení soubory cookies. Souhlas s těmito cookies nám umožní zpracovávat údaje, jako je chování při procházení nebo jedinečná ID na tomto webu. Nesouhlas nebo odvolání souhlasu může nepříznivě ovlivnit určité vlastnosti a funkce.
Funkční
Vždy aktivní
Technické uložení nebo přístup je nezbytně nutný pro legitimní účel umožnění použití konkrétní služby, kterou si odběratel nebo uživatel výslovně vyžádal, nebo pouze za účelem provedení přenosu sdělení prostřednictvím sítě elektronických komunikací.
Předvolby
Technické uložení nebo přístup je nezbytný pro legitimní účel ukládání preferencí, které nejsou požadovány odběratelem nebo uživatelem.
Statistiky
Technické uložení nebo přístup, který se používá výhradně pro statistické účely. Technické uložení nebo přístup, který se používá výhradně pro anonymní statistické účely. Bez předvolání, dobrovolného plnění ze strany vašeho Poskytovatele internetových služeb nebo dalších záznamů od třetí strany nelze informace, uložené nebo získané pouze pro tento účel, obvykle použít k vaší identifikaci.
Marketing
Technické uložení nebo přístup je nutný k vytvoření uživatelských profilů za účelem zasílání reklamy nebo sledování uživatele na webových stránkách nebo několika webových stránkách pro podobné marketingové účely.
Spravovat možnosti Manage services Spravovat dodavatele Přečtěte si více o těchto účelech
Zobrazit nastavení
{title} {title} {title}
Sdílejte tento článek