Digitální nomádi a jejich životní styl práce na dálku a cestování

Digitální nomád cestovatel

Článek s nejvíce komentáři: Rebelský přístup multipotenciálních jedinců

Jmenuji se Martin Rosulek.

Je mi 27 let.

Rezonují se mnou myšlenky digitálních nomádů.

Miluji cestování.

Pracuji na dálku.

Věnuji se obsahovému marketingu.

Investuji a buduji pasivní přijmy.

Digitální nomádi jsou cestovatelé, kteří využívají trendu, tzv. práce na dálku a posouvají ji ještě o kousek dále. Digitální nomádi využívají internet a moderní technologie k tomu, aby generovali online příjem. Životní styl digitální nomádství umožňuje pracovat a zároveň nezávisle a svobodně cestovat.

„Objev myšlenky a studuj techniky, které využívají digitální nomádi k nezávislému cestování.“

Cestování aneb digitální nomádi ve svém živlu

Monte-Alban-Mexiko-00

Objevováni nových míst a celého světa pro mě znamená především objevování sama sebe. Věřím, že cestováni je více o pocitu, jaký z místa máme a zážitků, které tam prožijeme než o místě samotném.

Digitální nomádi (slovo nomád znamená cestovatel) milují nezávislé cestování. Někteří nomádi upřednostňují krátkodobé cesty, jiní se vydávají cestovat na několik měsíců i let. Spíše se setkávám s nomády backpackery (tzv. backpacking cestování), kteří využívají hostely s wifi, levné letenky a lokální dopravu (např. chicken bus, tuk tuk). Na SmartPhone nebo Tabletu mají nainstalované chytré aplikace pro cestování.

Vybavení pro cestovatele

celovka2

 

Blogové články

 

Co si vzít na cesty s sebou? Existuje nějaký seznam toho, co je dobré si vzít na cesty? Prohlédněte si můj seznam vybavení a tipy, co vzít s sebou.

Blogové články z backpacking cest pokrývají Austrálii, Jihovýchodní Asii, Kanadu, Centrální a Jižní Ameriku.

Užitečné doporučení pro backpacking cestování

Nejčtenější článek v roce 2015: Rebelský přístup multipotenciálních jedinců

Práce na dálku a digitální nomádi s PC

Práce na dálku je neuvěřitelně osvobozující. Podnikat či spolupracovat na volné noze se dá v mnoho oborech. Pokud máte chuť, cestu si vždycky najdete.

Digitální nomádi jsou nejčastěji podnikatelé na volné noze. Ke své práci využívají laptop a internet. Oborů, kterými si digitální nomádi zabývají je nespočet, od programování webových stránek a eshopů, online marketingu, grafiky, poradenství či kreativnímu umění. Digitální nomádi využívají řadu specifických programů a aplikací, aby mohli efektivněji pracovat a práci delegovat. Řada digitálních nomádů se snaží svůj byznys automatizovat a vytvořit si ze svých online projektů pasivní příjem.

Tipy pro práci na dálku

 

Nástroje pro práci na dálku

Sdílím své zkušenosti s prací na dálku. Přečtěte si tipy, jak pracovat ze zahraničí a jak vydělávat peníze online.

Podívejte se na seznam nástrojů, které usnadní práci na dálku. Doplněno také o aplikace, které používám já a další digitální nomádi.

Užitečné doporučení pro práci na dálku

Můj Příběh: Na cestě k digitálnímu nomádství

Martin Rosulek digital nomadJmenuji se Martin Rosulek a jsem na cestě k digitálnímu nomádství. Tento blogový portál jsem založil v touze nadále objevovat životní styl práce na dálku pomocí internetu, cestovaní a podnikání zároveň.

Sdílím své zkušenosti z cestování a postřehy z posouvání online byznysu na hranice, kde generuje skutečný příjem. Rád poznávám další lidi s touhou po životním stylu cestování a digitálního nomádství. Dejte mi vědět na email, dáme skype 🙂

Kde právě cestuji?

Po 10 měsících v Kanadě jsem odletěl do Mexika a začal backpacking přes Centrální a Jižní Ameriku. V květnu 2015 jsem se vrátil do Čech a v září jsem odletěl do Thajska. Přes Bangkok do Chiang Mai, který je mekka pro digitální nomády. 3 měsíce v zimě v jihovýchodní Asii stačili, užil jsem si Vánoce v České republice a od února jsem opět na nomádské cestě – tentokrát v Maroku.

Užitečné odkazy a zdroje

  • Co pravidelně využívám
  • Kde jsem ušetřil peníze

Zobrazit vše »

 

logo_transferwise

Převody peněz ze/do zahraničí

 

 

logo_booking

Ubytování

 

logo_toppojisteni

Srovnávač pojištění

 

KoHub digitální nomádi komunita

Přidej se do komunity

VSTUP DO KOMUNITY